23.2.18

Novinky.cz: Ministerstvo práce zapsalo již 550 dětských skupin

Zájem o dětské skupiny se zvyšuje, ministerstvo práce tak před pár dny zaevidovalo dětskou skupinu s pořadovým číslem 550. Kromě dětských skupin pro veřejnost přibývá i těch firemních, které fungují jako zaměstnanecký benefit. I orgány státní správy danou službu svým zaměstnancům nabízejí stále častěji, naposledy přibyla dětská skupina na ministerstvu životního prostředí. Kromě toho mají mít od roku 2020 školky povinnost přijímat i dvouleté děti, což zkusila neúspěšně zvrátit ODS.

Z článku na Novinky.cz vybíráme:

K 22. únoru evidovaných 550 dětských skupin nabízí celkem 7000 míst pro předškolní děti.

Rodičům i zájemcům o poskytování péče je k dispozici evidence dětských skupin, která umožňuje online registraci těch nových. Zároveň mohou využít poradenství metodiček projektu Podpora implementace dětských skupin ve všech krajích ČR. Metodičky pomohou s nejasnostmi v začátcích provozování služby, zkušenějším poskytovatelům nabídnou speciální semináře a vzdělávací akce.

Na první polovinu roku 2018 jsou naplánovány vzdělávací cykly ve všech krajských městech. „Poskytovatelé se mohou těšit na témata z oblasti psychologie, výchovy a péče o nejmenší děti, dále nebudou chybět požadavky hygieny, požárních předpisů či otázky finančního plánování,“ doplnila ministryně.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

A co rozvíjení předmatematické gramotnosti v takových skupinách.
Bude někdo v tomto smyslu dohlížet na opatrovníky dětí i tady?

Okomentovat