26.2.18

Jaroslav Balvín: Štyks: Vítězí politická zvůle, lži, osobní zájmy a populismus

Končící ředitel litoměřického gymnázia Miloš Štyks hodnotí své působení i nedávný sporný konkurz. Výběrová komise doporučila, aby stávající ředitel litoměřického gymnázia Miloš Štyks setrval ve funkci. Krajští radní přesto vybrali Radku Balounovou z 2. místa. Štyks za tím vidí i zákulisní hry vedení města. „Krajský odbor školství mě nepodržel před politickou zvůlí. Přese vše, co jsem pro školu udělal,“ zlobí se.

Z článku v Litoměřický.Deník.cz vybíráme:

Jaké hodnocení vám loni v září vystavil krajský odbor školství?

Z 90 procent kladné. Vytýkal mi jen úbytek studentů způsobený slabšími populačními ročníky a to, že chodí stížnosti. Ty ale předtím inspekce vyhodnotila jako neoprávněné. Byly mezi nimi anonymy, za nimiž mohli stát i kantoři, kteří přišli o prebendy. Přes pozitivní hodnocení mě vedoucí odboru Dagmar Waicová upozornila, že poslední slovo budou mít politici.

A to poslední slovo bylo?

Náměstek hejtmana pro školství, mládež a sport Petr Šmíd (SPD-SPO), který se do té doby o gymnázium vůbec nezajímal, najednou přijel do Litoměřic. Prošel si školu a odjel. Za dva dny mi volala Waicová, že politici chtějí konkurz. A abych přijel podepsat hodnocení. V něm byla na prvním místě vytknutá negativa: vyvrácený úbytek žáků a neoprávněné stížnosti. Odbor obrátil o 180 stupňů.

Jak jste reagoval?

Připsal jsem k hodnocení, že a proč s ním nesouhlasím s nadějí, že si to krajští radní aspoň přečtou. Za 14 dní vypsali konkurz. A i když jsem v něm zvítězil, jmenovali až dalšího v pořadí.Žádné komentáře:

Okomentovat