6.2.18

Časopis Argument: Německé učitelské odbory požadují vysazení inkluze

Mnoho spolkových zemí se do inkluze vrhnulo překotně, říká předseda německého učitelského svazu. Předseda německého svazu učitelů Heinz Peter Meidinger požaduje, aby byla inkluze vysazena. Je potřeba moratorium na inkluzi, řekl Meidinger. Pokud heterogenita u výkonnosti překročí určitou hranici, pak mají problémy nejen vyučující, ale ohrožuje se jistotu pokroku u všech.

Celý článek na webu Časopis Argument a originální článek na Zeit.de: Lehrergewerkschaft fordert Aussetzung der Inklusion.6 komentářů:

nick řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
nick řekl(a)...

Doporučuji přečíst si i tu diskuzi učitelů pod tím německým článkem (třeba přes google translator). Je zajímavé, jak se to podobá situaci u nás.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Jestli oni ti Němci vůbec vědí, že existuje třeba Finsko nebo Bob Kartouz. Aby to taky nakonec nebyli takový starý struktůry jako my :-).

Nicka Pytlik řekl(a)...

požadují vysazení inkluze

Co znamá to 'vysadit inkluzi'. Jako že na pustém ostrově k bídnému dožití, nebo z pantů jako dveře? Nebo parafráze na dánského kralevice? 'Inkluze vysazena z pantů sílí.'
Tak to radši ne.
Pytliky zaujalo, že v Němcích také mívávali speciální školy. Proč?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Překlad je zoufalý, mohl si někdo dát práci upravit text, ale nic to nemění na faktu,že Němci už měli delší čas na to zhodnotit dopady. A vyšlo jim to špatně. A to si umím živě představit, kolik prachů do toho nastrkali. Zato mi borci v Čechách to zvládneme levou zadní s almužnou. Takzvaně dělat z prdu kuličku - na to jsme olympijští vítězi.

Ygrain řekl(a)...

Ve zkratce: nefunguje to a stojí to mnohem víc peněz, než do toho můžeme nacpat.

Ta pasáž, jak nejprve zrušili speciální školy, by byla k smíchu, kdyby to nebylo spíš k pláči. No, ale doufám, že v duchu skvělé české tradice dělat všechno, co dělá náš velká vzor, a to i v době, kdy už velký vzor sám vidí, že to nefunguje, si je zrušíme taky. Vpřed světlým zítřkům, zpátky ni krok!

Okomentovat