2.2.18

Blesk.cz: Stop povinné školce i přijímání malých dětí, žádá Klaus ml. Valachová: Jen laciné gesto

Povinný poslední rok ve školce je nesmysl, stejně jako povinné přijímání dvouletých dětí. Myslí si to minimálně předseda sněmovního výboru pro školství Václav Klaus (ODS) ml. Ten na konci ledna předložil novelu školského zákona, která by dvě změny, které prosadila bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD), zrušila. Za Klausův názor se kromě dalších poslanců postavila i část pedagogů sdružených v Pedagogické komoře.

Z článku mah v Blesk.cz vybíráme:

Tímto návrhem si Václav Klaus vysloužil i podporu části pedagogů sdružených v Pedagogické komoře. Ti volají dokonce po tom, aby novela zkusila zrušit další části školského zákona, které se podařilo prosadit exministryni Kateřině Valachové.

„Návrh Václava Klause jde správným směrem, ale bohužel není důsledný, proto ho doporučujeme doplnit o další změny školského zákona, které by ustanovení o předškolním vzdělávání vrátily do původní podoby - například v případě přednostního přijímání pětiletých dětí do mateřských škol, bezplatného posledního ročníku v mateřských školách a přijímání dětí do přípravných tříd základních škol,“ vysvětluje předseda Pedagogické komory Radek Sárközi.
2 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Líbí se mi reakce Učitelské platformy. Tak očekávatelná!

Radek Sárközi řekl(a)...

Vedení školských odborů vystupuje bohužel opět proti zájmům učitelů...

Okomentovat