26.2.18

Aneta Beránková, Tereza Hanusová: Nemají místo ani vybavení. Dvouleté děti do školek nepatří, tvrdí ředitelka

V mateřské škole Puškinova ve Vyškově s obavami vyhlížejí rok, kdy podle novely musí vyhovět každé žádosti o umístění dvouletých dětí. Jejich nástup by tam zatím nezvládli. „Nemáme na to kapacitu ani vybavení, museli bychom například koupit přebalovací pulty,“ uvedla ředitelka Ivona Henrichová.

Z článku v Brněnský.Deník.cz vybíráme:

Školky mohou nyní přijímat děti mladší tří let jen v případě, že je ve třídě méně než osmadvacet dětí. Počet se má podle ministerstva školství upravit. Slibuje méně žáků ve třídách a výpomoc od proškolených chův. „Z věkové kategorie mladších tří let, což představuje přes sto tisíc dětí v republice, jich teď navštěvuje mateřskou školu pětačtyřicet tisíc. Věřím, že když bude od rodičů poptávka, rozumný zřizovatel tomu vyhoví i bez povinnosti. Čísla dokazují, že to funguje i bez podmínky,“ podotkl ministr školství Robert Plaga.

V mateřské škole Dvorská v Blansku přijali pár dvouletých dětí už loni. Šlo totiž o sourozence. „Máme i chůvu, jedna učitelka by to určitě nezvládla,“ uvedla ředitelka Eva Wasserbauerová.

Do školky pořídili i vhodné pomůcky. „Připravujeme se postupně, ale výraznější změny neplánujeme, nemělo by nás to zaskočit,“ dodala ředitelka.

Žádné komentáře:

Okomentovat