25.2.18

10. 3.: Učitelský summit 2018

Zveme na 9. ročník Učitelského summitu, který proběhne v sobotu 10. března 2018 v Praze Nebušicích. Přijďte načerpat inspiraci pro svou výuku a dozvědět se novinky ze světa nejmodernější technologie Apple ve školství. Tématem letošního summitu je rozšířená realita a programování jako budoucnost a nespočet nápadů a inspirací do výuky.


Kdy: 10. března 2018 od 9.30

Kde: The International School of Prague, Nebušická 700, 164 00 Praha 6

Registrace

Program Učitelského summitu 2018

Rozšířená realita a programování jako budoucnost a nespočet nápadů a inspirací do výuky.

Dopolední program

8:30 – 9:30Registrace účastníků
9:30 – 9:35Zahájení Učitelského summitu 2018 – Jan Jílek a Petr Mára
9:35 – 10:00Exponenciální technologie a budoucnost – Petr Mára
10:00 – 10:30Rozšířená realita a programování – Petra Boháčková a Slávek Hora
10:30 – 10:45S námi to dokážete – Jan Jílek
10:45 – 11:00Přestávka
11:00 – 12:30Hodina plná inspirace
12:30 – 13:00Možnost diskuze s 24U v sále – Jan Jílek
12:30 – 14:00Oběd

Odpolední program

14:00 – 14:45Workshop 1
14:45 – 15:00Přestávka
15:00 – 15:45Workshop 2
15:45 – 16:00Přestávka
16:00 – 16:45Workshop 3
16:45 – 17:00Losování cen, společné foto a ukončení Učitelského summitu 2018
17:00 – 17:30Prostor pro dotazy v předsálí

Anotace dopoledních přednášek

Exponenciální technologie a budoucnost (Petr Mára)
Petr se pokusí zaměřit na téma technologie. Jinak řečeno, jak nové technologie přicházejí a jaké podmínky musí splnit, aby byly úspěšné. A jaké trendy nyní můžeme ve světě z pohledu technologií pozorovat a co pro nás v měřítku 5-10 let budou znamenat.
Rozšířená realita a programování (Petra Boháčková, Slávek Hora)
Ukážeme vám, že všechno je možné. Učitelé Petra Boháčková a Slávek Hora vyučují žáky Honzu Jílka a Petra Máru a vlastně vás všechny, kteří se zúčastníte summitu.
S námi to dokážete (Jan Jílek)
Honza vám představí veškeré možnosti, se kterými je pořadatelská firma 24U schopna pomoci s nasazením technologií u vás ve škole.

Workshopy

1. Pomůžeme vám začít (Iva Jelínková a Lenka Říhová)
Jsem začátečník nebo mírně pokročilý, iPady zatím nevyužívám příliš systematicky, mám konkrétní dotazy, chci načerpat inspiraci, hledám stejně zapálené učitele, potřebuji motivovat své kolegy, rád(a) bych obohatil(a) své vzdělávací prostředí. Účast na workshopu vám pomůže ujasnit si, jaké metody a aplikace použít na začátku a jak je efektivně začlenit do výuky ve vaší třídě. Workshop je určen pro učitele všech stupňů a typů škol.
2. Rozšířená realita s Aurasmou (Petra Boháčková a Slávek Hora)
Pojďme se podívat, kam se posunula rozšířená realita. Nový operační systém přinesl i nové rozměry a možnosti využití. Prozkoumáme, vytvoříme, uvidíme. Ze semináře si odnesete alespoň jednu Auru. Budeme pracovat s aplikací Aurasma.
3. Ozoboti nejen v informatice (Hanka Šandová, Štěpánka Baierlová)
Ozobot je malý robot s „českým ♡“, který se zabydluje v českých školách čím dál více také v neinformatických předmětech. Podělíme se s Vámi o nápady a zkušenosti z výuky. Vyzkoušíme různorodé aktivity pro začátečníky i pokročilé a ukážeme si, že informatické myšlení může být hravé, zábavné a hlavně, že je pro každého!
4. Rozšířit realitu? Rozšířit své smysly! Se senzory ožije fyzika i chemie! (Miroslav Staněk, Ph.D.)
Ukázka několika jednoduchých pokusů se senzory PASCO. Rozšířená realita je úžasná, ale ve výuce přírodních věd bychom neměli zapomínat ani na tu “reálnou”.
5. ClassFlow – profesionální zdarma dostupné výukové prostředí propojující obrovský tablet v čele učebny s iPady v rukách žáků (Eva Dvořáková)
Vývoj jde velkým tempem vpřed, a tak v čele naší učebny nenaleznete interaktivní tabuli, ale velký dotykový panel. V čem je práce na něm podobná a kde se od interaktivních tabulí liší, si krátce ukážeme během prvních pěti minut našeho praktického semináře. Dále se již budeme věnovat výukovému potenciálu cloudového nástroje ClassFlow. Hlavním tématem bude kombinace frontální výuky a individuální práce žáků. Ukážeme si, jak oddělit obsah promítaný v čele učebny od úloh, které studenti dostanou na svá zařízení. Využijeme běžně dostupných výukových zdrojů i DUM, které byly vytvořeny v často užívaném software jako jsou ActivInspire či Smart Notebook. Na různorodých aktivitách si představíme, jak jednoduché je s ClassFlow pracovat. V „testech“ pak zapojíme metodu formativního testování i individuální práci vlastním tempem s automatickou zpětnou vazbou.
6. Sdílení s aplikacemi Flipgrid a Padlet (Tereza Havránková)
Aplikace Flipgrid a Padlet jsou velmi efektivní nástroje na sdílení a spolupráci . V krátké době vám ukáži, jak tyto aplikace můžete využít nejen v hodinách cizích jazyků.
7. Skupinová výuka připravená za 10 minut (Jaroslava Divoká, Lucie Tichá)
Společná diskuze studentů patří mezi nejvýznamnější světové trendy moderní výuky. Vizuální úkoly v online aplikaci www.techambition.com jsou navrženy tak, aby mezi studenty rozpoutaly debatu o matematice a přirozeně a efektivně tak rozvíjely matematické dovednosti každého žáka.
Vyučující v reálném čase dostává automatická doporučení, která mu pomohou diskuzi podnítit i řídit. Především ale ušetří učiteli obrovské množství času a pomohou studenty pro matematiku zaujmout.
Obsah pokrývá středoškolskou látku dle RVP a nově zde studenti najdou také zadání, která napomáhají správně a rychle chápat zadání slovních úloh ve státní maturitě a u zkoušky uspět.
Učitelé se mohou registrovat zdarma na adrese www.techambition.com.
8. Využitie robotických súprav a iPadov vo vyučovaní programovania v nižšom sekundárnom vzdelávaní (Mgr. Miroslav Alexovič, Ing. Janka Sudzinová, PhD.)
Workshop bude venovaný možnostiam implementácie robotiky a programovania do vyučovania predmetov Informatika a Technika v nižších ročníkoch nižšieho sekundárneho vzdelávania prostredníctvom robotických súprav Lego Boost súprav a iPadov. Počas workshopu odprezentujeme naše skúsenosti s použitím nových robotických súprav LEGO BOOST vo vyučovaní, s účastníkmi budeme programovať roboty s možnosťou vyskúšať si programovať robotov a naučiť sa základy programovania v novom programovacom jazyku.
9. Jak spravovat iPady vzdáleně? (Petr Mára)
iOS v dnešní době nabízí řadu cest, jak iPady spravovat vzdáleně. Pokud vás zajímá, co znamená VPP, MDM, DEP a jak tyto nástroje efektivně využít, mám pro vás připravenou lehce technickou prezentaci s ukázkami a dostatek prostoru na vaše otázky a diskuzi. Cílem je předat co nejvíce informací o možnostech správy iPadů a potažmo celé iOS platformy.


Žádné komentáře:

Okomentovat