12.1.18

Zprávy ČT24: Peníze na platy ve školství by měly narůstat postupně v průměru o 12 miliard korun každý rok

Platy učitelů by měly do roku 2021 vzrůst až na průměrných 46 tisíc korun. U nepedagogických pracovníků se pak počítá s necelými 23 tisíci. Na jednání s premiérem Andrejem Babišem se na tom shodli zástupci školských odborů. Ti mu předali i petici požadující zlepšení podmínek v tuzemském školství - podepsalo ji víc než 23 tisíc lidí. Peníze na platy ve školství by měly narůstat postupně v průměru o 12 miliard korun každý rok.Záznam na webu České televize (od 09:57 záznamu), doprovodný článek.

František Dobšík uvedl: "Považujeme to za velmi výrazný signál, že vzdělávání bude opravdu prioritou. Že jak se budou připravovat rozpočty, že sliby, jak byly dávány před volbami, že se to začne zapracovávat do rozpočtů, a to jak pro regionální školství tak pro vysoké školy."

Ve svém programovém prohlášení se menšinový kabinet taky zavázal posílit technické školství, sjednotit soustavu vysokých škol nebo omezit nadbytečnou byrokracii. Platy ve školství by měly růst i letos - v případě učitelů o zhruba 3 a půl tisíce korun a u nepedagogických pracovníků o 3 tisíce.2 komentáře:

V. řekl(a)...

Tak nechame se koupit?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Zatím ale bohužel platí, že co není v tarifu, je v žumpě. Co na to naše odpočaté odbory?

Okomentovat