22.1.18

Ze smazaných komentářů na České škole: podle šéfredaktora Michala Komárka se pedagogicke.info vymezuje nepřátelsky

V posledním týdnu řada komentátorů článků na České škole veřejně prohlásila, že v reakci na jednostrannou cenzuru komentářů ze strany šéfredaktora Michala Komárka přestávají s psaním komentářů. Michal Komárek se navíc vyjádřil, že web pedagogicke.info je nejenom přímá konkurence České školy, ale vymezuje se proti České škole přímo nepřátelsky. Proto maže komentáře s odkazy na tento web, podobně jako na web Parlamentní listy.

Pedagogicke.info na články České školy stále odkazuje v RSS boxu vlevo dole a nehodláme od této praxe upustit přes jakékoliv ataky ze strany jejího šéfredaktora Michala Komárka. Budeme i nadále publikovat jím smazané komentáře.

Poslední konflikt mezi šéfredaktorem a komentátory se objevil u článku Předseda ČRDM Aleš Sedláček: Láme se chléb, nenechme se rozdrobit (K útokům na neziskovky a volbě prezidenta). Ten začal takto:Vít Steklý řekl(a)...
21. ledna 2018 13:18
Neziskovky jsou moc fajn. Ale za svoje peníze. To je to, oč tu kráčí.

poste.restante řekl(a)...
21. ledna 2018 15:20
Myslím, že výstižné komentáře napsali pan Doležel i kolegyně Karvaiová na pedagogicke.info.

poste.restante řekl(a)...
21. ledna 2018 15:20
Za sebe dodám to, co jsem napsal i tam:

Rozlišujme tedy neziskovky aktivní a aktivistické.
Pomáhající a parazitické.

Kolega Doležel má v zásadě pravdu. Problém je, že většina neziskových "projektů" se zaštiťuje všeobecným "dobrem", aniž by přesněji deklarovala, co to vlastně je.
A v naprosté většině případů nemá ani ten nejzákladnější atribut všech komerčních projektů, tedy předem stanovené objektivní a měřitelné parametry úspěchu, cíle, včetně metodiky jejich zjištění.
Jasně, občas může být obtížné takové parametry stanovit. Rozhodně to nejde vždy prostřednictvím peněz. Ale to neznamená, že to nejde.
Potíž je v tom, že to většinou po nich nikdo ani nechce.

poste.restante řekl(a)...
21. ledna 2018 15:21
nepokračujme zde v "diskusi o diskusi"
Ale samozřejmě.
Jenže Vy stále nejste schopen pochopit jednu základní věc.
Nikdy by k mým vstupům k této věci nedošlo, kdybyste dokázal své aktivistické ego udržet na uzdě a nenapadal téměř každý komentář, který Vám názorově nekonvenuje.

Smazány byly beze stopy tyto komentáře (dříve zůstávala zpráva, že komentář byl odstraněn administrátorem):

poste.restante
PI jsou nejenom přímá konkurence,
Konkurence?
Pro bono a jen poloamatérsky vytvářený web je pro Českou školu konkurencí?
Jak jen se to ale mohlo stát? :-(

A co tady tedy potom dělají přímo na titulce odkazy na Učitelské listy?
Ty nejsou konkurencí?

ale vymezují se proti ČŠ přímo nepřátelsky.
To je omyl či přímo záměrná manipulace.
Na tento web se jen přesunuli kolegové, kteří se odmítli podřídit zdejším "pravidlům" diskuse.
Přesto (nebo spíš právě proto) jsou to často lidé, kteří mají k mnoha tématům co říci a jejich názory by neměly zapadnout a měly být slyšet.

Ale i kdyby tomu tak bylo, a web PI byl vůči ČŠ, tedy spíše vůči jejich redaktorovi "nepřátelský", to snad je důvod, aby zde nesměl být odkazován?

Znamená to, že zde smějí zaznít jen některé názory a jen od autorů, kteří jsou redakci webu ČŠ nakloněni?

Nebo to znamená, že když byl na jiném webu publikován názor, který se redaktorovi nelíbí, tak už nesmí být zde citován, nebo odkazován?

Kde, v kterém bodě místních pravidel se to píše?

Já kupříkladu nesouhlasím s mnoha názory publikovanými například na webu společnosti EDUIN.
Ale nikdy by mne nenapadlo zakazovat jejich odkazování zde.

To, že mne někdo nemá rád, přece neznamená, že zveřejňování jeho názoru by mělo být bráněno.
Web Česká škola není soukromým projektem pana Komárka, nebo snad ano?

Josef Soukal:

"PI jsou nejenom přímá konkurence, ale vymezují se proti ČŠ přímo nepřátelsky."

Takže třeba v Lidovkách nebudou trpět odkazy na Právo, protože jde o konkurenci? Směšné.
Ještě zajímavější je ale to "nepřátelství PI". PI zveřejnilo jeden kritický článek NA ADRESU MICHAL KOMÁRKA, a tento web se - alespoň zatím - nazývá ČESKÁ ŠKOLA. Směšní, trapné, pokrytecké - jako obvykle.

tyrjir:
upozorňuji, že prolínání diskusí s pedagogicke.info a odkazy na ně sem nepatří. Hezký den!
napsal pan Komárek 21. ledna 2018 15:51

Docela by mne zajímalo, co by pan Komárek a Albatros řekli tomu, kdyby zdejší diskutující na webu zveřejnili, například prostřednictvím UPS nebo Pedagogické komory dostatečně velký výběr jím smazaných ale přitom evidentně nezávadných příspěvků. Možná by i Pedagogické info mohlo zavést zvláštní rubriku "Smazáno v České škole". Poté, co pan Komárek, domnívám se, pomlouvačně prohlásil i Pedagogické info za nežádoucí zdroj citací (nepřátelský web), by to, myslím nebylo od věci.

Diskutující v České škole mají možnost bránit se pomlouvačné demagogii související s cenzorským působením pana Komárka v České škole případně i jinými regulérními (legitimními) prostředky.

J.Týř

Vladimír Stanzel:

Myslím, že je to zbytečné vysvětlovat. Ale když se stavíte do pozice, že tomu nerozumíte, tedy: PI jsou nejenom přímá konkurence, ale vymezují se proti ČŠ přímo nepřátelsky. Je absurdní, aby měly na ČŠ prostor. Hezký den! Tady nepokrytě smrdí reinkarnovaný totalitářský duch. Něco na způsob propichování sociálních bublin se na ČŠ nepěstuje, protože tady je Komárkovo. On totiž může vše. Tak chutná moc. V přímém přenosu.

poste.restante:

Pane Komárku, nerad sahám k podobným výrazům, ale tentokrát nemohu jinak.

Vy bezostyšně lžete.

Jaký důvod jste měl ke smazání příspěvku pana Víta Steklého ze 17:12?
Kromě toho, že se postavil také proti Vám?

Obviňujete, urážíte a současně znemožňujete, aby se napadený bránil, protože jeho odpověď smažete.

Nemohu otevřeně napsat, co si o takovém jednání myslím, protože by to byl důvod ke smazání.

Jenže Vy stejně smažete i tento příspěvek, takže je to vlastně jedno.

Vít Steklý:

Už chápu, že normální lidé již netráví zbytečně svůj drahocenný čas hledáním svých ztracených příspěvků na ČŠ a diskutují již někde jinde. Ten Stoupa , který zde rozhoduje o tom, jestli se může a nebo už ne mě dávno přestal bavit. Sbohem.

13 komentářů:

Simona CARCY řekl(a)...

Komárkem vnímané domnělé nepřátelství je subjektivní vjem redaktora ČŠ, který se vždy zhmotní v situaci, kdy některý diskutující v diskusi vystoupí proti nějakému názoru, s nímž je on ztotožněn. Lhostejno zda vulgárně či nikoli, přitom důležité, aby nebyl citován některý z šéfredaktorem nenáviděných webů. Napsala bych konkurenčních, ale přestože Parlamentní listy nejsou můj šálek kávy, tak paušální mazání příspěvků, v nichž je toliko zmínka o tomto periodiku je brutální cenzura, zatímco zaplevelování témat převažujícími genderovými, inkluzními či rasovými články považuje za řádný výkon práce redaktora.

Pavel Doležel řekl(a)...

Nelze než doporučit všem, kdo chtějí diskutovat o skutečných problémech českého školství a kdo se v debatě chtějí někam posouvat, aby svoji činnost přesunuli sem. Česká škola je mrtvá a jejím hrobařem je soudruh Komárek.

vstek řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Nicka Pytlik řekl(a)...

Postrádá to ten prvek nejistoty a vzrušení.

Když může Mr. Bean sám sobě napsat blahopřání, proč byste si nemohl, pane Steklý, čas od času smazat pro radost svůj vlastní příspěvek?

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Je to opravdu tak - nastal čas definitivně "změnit lokál". Z ČŠ se stala zaplivaná čtvrtá cenová s cenzorským vrchním (a to jsem v dobách předlistopadových do čtverek chodíval s oblibou).

Jana Karvaiová řekl(a)...

Stále více nabývám dojmu, že Komárek je jen dopředu nastrčený panák, který přesně tohle měl za úkol.

Pavel Doležel řekl(a)...

Uvidíme, jak dlouho se soudruzi vydrží plácat po ramenou. Já jsem se zařekl, že na ČŠ už jako přispěvatel nevkročím, ať si tam kluci blábolí, co chtějí. Stejně je ztrátou času ignorantům něco vysvětlovat. Kdyby se alespoň pouštěli do větších akcí, bylo by to snad zábavné, ale půlka z nich na větší akce nemá a druhá půlka se jich bojí.

vstek řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
vstek řekl(a)...

Proč vlastně skončil na ČŠ p. Wagner? Odešel sám, nebo se změnil majitel a s ním i obsluha webu?

Janek Wagner řekl(a)...

Pane Steklý, odešel jsem po vzájemné dohodě v situaci, kdy mě už tato práce neuspokojovala a začal jsem pracovat po řadě měsíců lanaření na zcela jiném projektu. Oživení webu pedagogicke.info bylo jen malou reakcí na vývoj České školy a také určitým "udržováním kondice". Před rokem jsme pak začali připravovat iniciativu Pedagogická komora a vývoj se nakonec ubíral jinam, než jsem původně zamýšlel.

vstek řekl(a)...

Děkuji za informaci. Díky za PI. Držím palce.

Ygrain řekl(a)...

No, já si myslím, že Komárek je jednoduše jen přesvědčený o své jediné pravdě, vyhřívá se na výsluní své absolutní moci na svém malinkatém písečku, a v poslední době drobátko paranoidní, protože mu PI šláplo na kuří oko.

- Čímž chci říct, že ty poslední veletoče už na mne byly také trochu moc. Řekla jsem Komárkovi, co jsme chtěla, a dál už nemám co.

tyrjir řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Okomentovat