29.1.18

Václav Pícl: Reforma financování regionálního školství

Přinášíme prezentaci Václava Pícla, náměstka MŠMT pro řízení sekce vzdělávání, k reformě financování regionálního školství. Z komentářů čtenářů vybíráme: "Žádná škola zatím nemá možnost spočítat si výši rozpočtu (o to víc je to komické, když vzpomeneme slova exministryně, že si žádná škola nepohorší - opravdu byla věštec). Shrnuto to znamená, že stát rozhodně neušetří, protože systém se mimořádně prodraží (žádné 3,5 mld. to nebudou, už teď to kraje odhadují na 8-10 mld.). Učitelům v kapse nepřibude více peněz. Ředitelé nebudou mít motivaci z pohledu efektivní organizace peníze šetřit. Ve finále bude požadavek zaměstnat více učitelů (kteří ale na trhu nejsou). MŠMT možná trochu počítá s tím, že školy nebudou mít prostorové kapacity na dělení tříd a skupin, a tedy nebudou třídy tak dělit a něco se uspoří - ale je to z pohledu strategie zavádění změny liché, protože prostě musí počítat s tím, že všechny školy využijí možnost dělení tříd na menší počty žáků (navíc to MŠMT prezentuje jako cíl v rámci zlepšení úrovně vzdělávání)."


4 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Proč bychom se nedělili, proč bychom se nedělili, když nám erár prachy dá, prachy dá, když nám erár prachy dá, prachy dá.

Radek Sárközi řekl(a)...

Dává to někomu smysl?

Radek Sárközi řekl(a)...

Příplatek za třídnictví dnes 400 až 1.300 Kč měsíčně, po reformě financování škol 460 Kč měsíčně... :-o

Zdena řekl(a)...

Pokud vezmu v úvahu PH max v naší malotřídce, nevím podle čeho MŠMT usuzuje ,že školy si polepší. Konkrétně u nás musím poté propustit 1.00 učitelku a naopak - výuku víc spojit než rozdělit.

Okomentovat