10.1.18

Šárka Mrázová, Adéla Skoupá: Zmírním pamlskovou vyhlášku. Je to extrém, represe ničemu nepomůže, říká nový ministr

Nový ministr školství Robert Plaga (ANO) by chtěl se začátkem příštího školního roku zmírnit takzvanou pamlskovou vyhlášku, která už rok zakazuje na základních školách a prvních stupních víceletých gymnázií nabízet v bufetech a automatech nezdravé potraviny.

Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

"Pamlsková vyhláška je postavena represivně a já nejsem zastáncem toho, že takto pojatá represe něco přinese. Budu se vážně zabývat revizí. Ministerstvo by v této věci mělo být spíše v pozici toho, kdo doporučuje a dává příklady dobré praxe," uvedl Plaga.

Míní, že větší slovo v tom, jaké potraviny se ve školách k dětem dostanou, by měli mít samotní ředitelé. V současné době si nechává zpracovat odborné posudky, a pokud to půjde, vyhlášku změní už od září letošního roku.(...)

Na zdravé stravování žáků podle svých slov ministr nerezignuje, ale pokud je tato represe jednoduše obcházena, nepřináší správný efekt. "Zdravé stravování by mělo být návykem žáků a ten nevybudujeme zákazem, tedy tím, že je ve škole něco zakázáno prodávat," poznamenal. Proti vyhlášce vznikla i petice, pod kterou se podepsaly téměř tři tisíce lidí.

Žádné komentáře:

Okomentovat