23.1.18

Rostislav Hányš: Jesenickou školu povede ředitel, který nikdy neučil. Má to být jeho výhoda

Novým ředitelem jediné základní školy v Jeseníku se od února stane jednatřicetiletý Dominik Liberda, který v konkurzu porazil i zkušené pedagogy s dlouholetou praxí ve vedení školy. A to i přesto, že ve škole nikdy nepracoval ani neučil. On i vedení města v tom však vidí výhodu.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Ve městě byl konkurz ostře sledovanou událostí, škola totiž v současnosti nemá mezi místními příliš dobrou pověst. Komisi podle místostarostky nevadilo, že Liberda v klasické škole nikdy neučil.

„Pro tuto funkci musí mít jenom čtyři roky v řídící funkci v oblasti pedagogiky a tuto praxi má. Možná proto, že ve škole přímo neučil, má na problematiku jiný náhled,“ upozornila Blišťanová.

Stejného názoru je i nový ředitel. „Ve škole jsem opravdu dosud nepůsobil a ani neučil. Možná je to dobře. Nemám tak ničím deformovaný pohled a myslím, že leckteré principy řízení i pedagogiky budou pro klasickou školu a výuku obohacující,“ řekl Liberda, který v minulosti pracoval ve vedení salesiánského střediska mládeže v Brně.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici si pohlídají, až bude výběrové řízení na primáře v místní nemocnici. A je jedno kterého oddělení. Jejich pohled pacienta bude v tomto případě ne výhodou, ale vyloženě výhrou.

krtek řekl(a)...

Nezávidím a nevím. Buď je natolik schopný, že to všechno zvládne, nebo je škola v tak špatném stavu, že už se to moc skazit nedá nebo "konkurence" byla ještě slabší.
Rozhodně bude zajímavé vrátit se s reportáží po roce, po dvou letech, po pěti.

Okomentovat