24.1.18

Pavla Krůčková: Nová kampaň láká ke studiu řemesel i maminky

Učňovské obory v celém Česku skomírají a pravdivé rčení, že řemeslo má zlaté dno, jako by stále k zaplnění školních lavic nestačilo. Moravskoslezský kraj se proto ve své nejnovější a moderně pojaté kampani rozhodl ke studiu řemesel lákat nejen samotné žáky osmých a devátých tříd, ale také jejich rodiče.

Z článku v Karvinský.Deník.cz vybíráme:

„Škola nám poskytne pouze prostory většinou tělocvičnu do které my přivezeme vybavené řemeslné dílny. V nich pak žákům prezentujeme jednotlivé obory co nejzáživnější cestou,“ popsal myšlenku ředitel havířovské Střední školy technických oborů Jaroslav Knopp. Zároveň dodal, že kroky kraje ke zvýšení zájmu o řemesla mezi žáky jsou ze strany učilišť více než vítané, je však nutné, aby se do podobných kampaní zapojili i sami zaměstnavatelé, kterým řemeslníci už dlouhé roky zoufale scházejí. Podobně, jako to už nějakou dobu funguje například na karvinské střední škole.

„Pouhá spolupráce se základními školami nestačí. Proto se na naší škole snažíme pořádat hned několik akcí, na kterých se spolu s rodiči budoucích studentů setkávají i zástupci jednotlivých firem. Ti sami totiž dokáží perspektivní obory a profese rodičům nejlépe prezentovat,“ doplnila ředitelka Střední školy techniky a služeb Karviná.Žádné komentáře:

Okomentovat