11.1.18

Michaela Bůnová: Povinná školka pro pětileté? Chybí informace, burcují vládu organizace

Když ministerstvo školství zavedlo povinný ročník předškolní docházky pro pětileté děti, mělo by ho také řádně podporovat. Takový vzkaz nyní vyslaly dvě organizace, které zkoumaly dopady povinné docházky u téměř stovky školek. Zjistily, že víc než polovina z nich považuje agendu související se zaváděním povinné docházky za náročnou.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Mezi největší změny podle průzkumu patří povinnost omlouvání absencí a dodržování doby povinné docházky. „Školkám přibyla povinnost nastavit pravidla pro omlouvání absencí. Dostaly sice rámcové instrukce, jak s omlouváním nakládat, ale je to v režii každé školky, každá si pravidla svým školním řádem upravuje trochu jinak,“ řekla iDNES.cz Marta Miklušáková z Agentury pro sociální začleňování.

„Byli jsme svědky toho, že některé bez problému omlouvají několik týdnů, pokud absenci podepíší rodiče, jiné vyžadují lékařské potvrzení, když dítě chybí tři po sobě jdoucí dny,“ dodala Miklušáková.

Jako velký problém se ukázala neinformovanost rodičů, ale i měst a mateřských škol. Ty třeba neví, na koho se obrátit v případě dětí, které se nedostaví k zápisu a nedaří se je dohledat.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Povinná školní docházka se rozprostírá vůkol, po luzích zdejších i skalách.
Téměř 240 let po smrti Marie Terezie!

Miloslav Novotný řekl(a)...

Kdepak se zapovídala Šabatová, že ji se svým povykem předběhli darmožrouti v tísni?

Stejně jako inkluze zrušením Přílohy RVP ZV, je i povinná školka doslova nelidským sociálně inženýrským zneužitím tzv. romské otázky k cílenému nepřátelskému útoku na české národní školství ze strany zemí, které se dosud nevyrovnaly s vlastními rasistickými předsudky. Odtud jsou řízeni a financováni nejen strůjci, ale všichni aktivní prosazovatelé tohoto plošného nahánění dětí "ze zákona" do škol a školek.

České národní školství už čtvrt století čelí soustavnému podrývání za strany zkorumpovaných vědomých škůdců. Je třeba to vědět a připomínat.

Nejen zpackanou inkluzí obětované děti s diagnózou LMP, ale všechny děti romského původu jsou pro ty vědomé škůdce jen prostředkem k prosazení jejich zištných zájmů.

Okomentovat