30.1.18

Ludmila Mlsová. Budějovické školy jsou jako pevnosti. Hlídají je vrátní i kamery

Městské základní školy v Českých Budějovicích jsou dnes pro nezvané návštěvníky nedobytnou pevností. MF DNES vyzkoušela zabezpečení všech čtrnácti budov během výuky a zjistila, že je bezchybné. Magistrát dává na platy vrátných dva miliony korun ročně.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Rodiče většinou ředitele za ochranu školy chválí. Jako maminka prvňačky Aničky ze ZŠ Kubatova Marie Chýňavová. „Myslím si, že to je super. Sama mám někdy problém se sem dostat. Jsme velice spokojení s tím, že jsou tu děti v bezpečí,“ libuje si.

Za toto bezpečí vydává budějovický magistrát, který je zřizovatelem čtrnácti devítiletek a dvou malotřídek s celkem 8 885 žáky, ročně zhruba tři miliony korun. Z toho jdou přes dva miliony z rozpočtu krajského města na platy vrátných a další peníze na dovybavení kamerových systémů.

„Velmi podstatné je, že se nám podařilo z rozpočtu uvolnit peníze na vrátné. Myslím si, že dnes jsou naše školy zabezpečeny nadstandardně. Budovy jsou zamčené po celou dobu výuky a chrání je několik kombinovaných systémů ostrahy,“ řekl náměstek primátora Petr Podhola, který má školství na starosti.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

"Sama mám někdy problém se sem dostat"

...říká ředitelka školy.
Chybí už jen mříže v oknech a padací most přes školní příkop.
Pytlici to nechtějí zlehčovat, samozřejmě, ale v tomto smyslu je výpověď o směřování společnost snad až děsivá. Tak časem i detektory drog, zbraní a výbušnin. A ozbrojená ostraha se statným vlčákem...

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Jsem si vědom, že je to mimo téma, ale co se děsivosti týká, tak funguje i tady toto:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/svedsko-jak-v-kratke-dobe-zdevastovat-prosperujici-zemi-pk5-/p_zahranici.aspx?c=A180129_230644_p_zahranici_wag

Neznám pana Plevu, ale zmiňuje se i o školách a celé je to dost děsivé čtení a i když to není o nás, vidím v tom i nás.

Okomentovat