30.1.18

Jan Lipold: Šlechtová chce brannou výchovu. Bude ji učit generál Pavel, nebo Zemanovi podporovatelé?

Jak by v branné výchově vypadaly hodiny věnované dezinformacím jako zbrani hybridních válek? Co by se v nich učilo, byly-li by nějaké? Demise nedemise, Karla Šlechtová pečuje o mediální obraz ministryně obrany. V pořádku, pěstovat si image a komunikovat na Facebooku, to má bystrý politik v popisu práce a Šlechtová tu patří k nejvýznamnějším epigonům babišovsko-prchalovské školy.

Z komentáře v Aktuálně.cz vybíráme:

Patřím k pamětníkům branné výchovy a branných cvičení za komunistů. Byla to prvotřídní ukázka militarizace společnosti, příprava na válku s imperialismem. Takovou brannou výchovu Šlechtová předpokládám na mysli nemá - i když čistění plynových masek Ajatinem by možná v osnovách zůstalo i v 21. století, a na nějaký ten pochod zamořeným územím by taky došlo.

Takže jakou brannou výchovu by paní ministryně zaváděla?(...)

Karla Šlechtová, loajální členka vlády členské země NATO, zároveň patří k nejzapálenějším podporovatelům Miloše Zemana v politice. V tom je dlouhodobě na jedné lodi právě s kontroverzním Jaroslavem Vodičkou, s Kluby českého pohraničí, které vzpomínají na zlaté časy Železné opony, atd. Od svazu bojovníků obdržela vloni 28. října - ještě než nastoupila na obranu - medaili 1. stupně.
10 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Trochu nás zblbnout už od základky brannou výchovou, aby se nenasytná držka armády napapala.

poste.restante řekl(a)...

Tohle téma už jsme rozebírali několikrát.
Mám jednoduchou otázku. Kolik procent populace umí poskytnout první pomoc, nebo třeba jen obvázat koleno?

Jiri Janecek řekl(a)...

Máte pravdu, poste.restante, ale obávám se, že o ovazování kolen Lipoldovi v komentáři nejde...

krtek řekl(a)...

Zvláště v souvislosti s článkem v Respektu, podle kterého Šlechtová zrušila dvě výběrová řízení a nákup vrtulníků a radarů a neplánuje utrácet peníze na nákup techniky, a v souvislosti s tím, co píše pan Lipold, nedá se očekávat smysluplná branná výchova.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Představa, že jádro branné výchovy bude v obvazování kolen je, promiňte, naivní.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Moje představa branné výchovy by také nespočívala jen v obvazování. Je řada věcí pro přežití nutných, se kterými se dá seznámit. Nemám rád zavádění nových předmětů, takže místo výchov ke zdraví, klidně výchovu k přežití...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici vyloženě volají po optimálně tříměsíčním povinném souvislém výcviku zátěžových situací včetně vojenského režimu a drilu. To jest co nejvěrnější simulace přírodních katastrof, typu zemětřesení, vichřice, povodně, požáry, laviny, hladomor, totální sucho, a dalších běžných krizových situací, namátkou dopravní nehody, výbuchy, teroristické útoky, přepadení, pobyt na samotce, vyrovnání se s bolestí, šéf hovado, prohra v pexesu a podobně. A to bez ohledu na věk, vzdělání, profesi, movitost, pohlaví, vyznání, etnickou a politickou příslušnost.

Nicka Pytlik řekl(a)...

A bez ohledu na zdravotní stav. Opoměli pytlici asi to nejdůležitější.

Nicka Pytlik řekl(a)...

A znalost českého pravopisu, samozřejmě.

Pavel Doležel řekl(a)...

Nějak jsem nepochopil, jak s tím souvisejí ti Zemanovi podporovatelé. To se teď bude všude psát, kdo je čí podporovatel? A k jakému datu? K aktuálnímu, nebo k datu voleb?

Okomentovat