12.1.18

Jan Bumba: Pamlskovou vyhlášku bych zrušila. Pomůže jen osvěta v rodině, říká ředitelka školy

Před rokem začala platit takzvaná pamlsková vyhláška, která zakazuje na základních školách a prvních stupních víceletých gymnázií nabízet v bufetech a automatech nezdravé potraviny. Zavedení vyhlášky kritizovali ředitelé škol, vznikla také petice, kterou podepsaly na tři tisícovky lidí. Současný ministr školství Robert Plaga z hnutí ANO avizoval, že pamlskovou vyhlášku zmírní. „Jsme pod tlakem rodičů. Omezování vyhláškou je trochu nadbytečné,” říká Hana Stýblová, prezidentka rady Asociace ředitelů základních škol.

Z článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Měla by se tedy pamlsková vyhláška zrušit nebo upravit? „Kdyby bylo na mně, asi bych ji úplně zrušila. Na jednu stranu se snažíme prokázat, že jíme zdravě, ale dítě, pokud má návyky z rodiny, vám spotřební koš během dne naruší,” odpovídá ředitelka ředitelka ZŠ a MŠ Plzeň-Božkov.

Podle Stýblové přichází v posledních letech generace rodičů, která si uvědomuje, že je zdravá strava podstatná. „Jsme pod tlakem rodičů, když otevřeme colu a brambůrky, tak rodič své dítě buď odhlásí, nebo se bude přes Školskou radu snažit, abychom nabídku změnili. Omezování vyhláškou je trochu nadbytečné,” myslí si.


Žádné komentáře:

Okomentovat