3.1.18

Debata: Každé dítě má právo na vzdělání

Debata se uskutečnila 13. listopadu 2017 v Kanceláři veřejného ochránce práv u příležitosti desetiletého výročí rozsudku D.H. a ostatní proti České republice. Navazovala na promítání dokumentárního snímku Evropa: Na jakých dětech záleží?Debatující:

  • Jenne Magno, režisérka filmu
  • Kumar Vishwanathan, ředitel organizace Vzájemné soužití, o. p. s.
  • Olga Kusá, Úřad vlády, metodička inkluzivního vzdělávání
  • Margita Rácová, Katedra sociální pedagogiky, PdF MU
  • Gwendolyn Albert, lidskoprávní aktivistka

Moderovala Dagmar Krišová z Kanceláře veřejného ochránce práv.

Upozornění: Vzhledem k technickým problémům neobsahuje záznam prvních 20 minut debaty.

5 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Skladba lidí pod článkem hovoří za všechno. Pane Bože za co?

A tady , v této zemi , někdo se nemá právo vzdělávat? Kdo? Proč to už dávno není v šetření policie? A pokud se děti nevzdělávají, mají na tom vinu pouze a jen rodiče, kteří je do školy neposílají.

Tomáš Barták řekl(a)...

S nadpisem všichni (bez výjimky) musí souhlasit.

Teď jde o to najít vhodný způsob, formu, materiální a personální podporu...
Je tím česká cesta inkluze? Podle mě ne.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Šabatová, Vy bezectná osobo, co si to dovolujete? Ve funkci veřejného ochránce práv České republiky spolupořádáte štvavé projevy podněcující rasovou nesnášenlivost, a to provokativně "U příležitosti výročí odsouzení České republiky" Evropským soudem pro lidská práva.

Přepočítávání českých dětí romského původu za účelem hlášení pokroků svým loutkovodičům v zahraničí je rovněž Vaše hanebné dílo.

Kdy konečně přestanete škodit českým občanům, a Romům zvlášť?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Každé dítě má právo na vzdělání

Ale také má právo na nevzdělání!
Už se někdy nějaký výzkumník ptal dětí, jak moc se těší na prázdniny a proč?

Miloslav Novotný řekl(a)...

Zdalipak byl natáčení přítomen aspoň jeden kafral, který by věděl, že právo na vzdělání má, bez ohledu na věk, každý občan České republiky.

Účastníci si měli místo hanebného rozsudku zmanipulovaného soudu připomenout platnou právní úpravu, která ukládá všem českým dětem starším šesti let povinnost školní docházky v trvání devíti školních roků, kterou musí splnit do svých sedmnácti let. Za splnění povinnosti uložené zákonem nezletilé osobě odpovídají, jak známo všem, kdo nebyl u Šabatové, zákonní zástupci nezletilce.

V právním státě neplnění povinností musí být sankcionováno.

Šabatová, když už se bez toho tendenčního šťourání do vzdělávání českých dětí romského původu neobejdete, račte se zabývat skutečným výkonem toho jejich práva, a ten spočívá v povinnosti se vzdělávání ve škole zúčastnit.

Pakliže se ovšem nemíníte zabývat návrhem sankcí a nápravných opatření vůči těm, kdo skutečně překáží dětem ve vzdělávání, nemáte v úřadu co pohledávat.

Okomentovat