19.12.17

Zemřela Iva Švarcová

Dnes, 19. prosince, zemřela po těžké nemoci ve věku nedožitých 77 let Doc. PhDr. Iva Švarcová, CSc., speciální pedagožka, autorka řady knih a učebnic, spoluautorka Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání – přílohy upravující vzdělávání žáků s lehkým mentálním postižením, a dlouholetá kritička současného aktivistického pojetí inkluze.

Iva Švarcová byla dlouholetou čtenářkou, komentátorkou i autorkou webů Česká škola a pedagogicke.info, její komentáře naleznete pod nickem CatCatherine25.

Obdivovali jsme její jasnou odbornou argumentaci a neuvěřitelnou vitalitu. Před necelým měsícem ještě přátelům na sociální síti Facebook napsala:

Jsem nemocná a asi ještě nějakou dobu budu. V boji proti inkluzi budu ale pokračovat dál, možná teď s menším nasazením. Všechny přátele zdravím.
Foto: Blesk.cz


7 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Paní Švarcová nám jako odborník, a především jako člověk měla co říci ještě přemnoho let.
Pytlici uctí její památku dvěma dny ticha.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Děkuji Vám, paní Švarcová.

mirek vaněk řekl(a)...

Ano, lidé kteří své práci rozumějí umírají. Jsou v podůchodovém věku. Mladí často hodně křičí ale výsledky práce vidět nejsou. Kéž by se mladá generace přiučila u zkušených, dokud to jde.

Miloslav Novotný řekl(a)...

V hluboké úctě k nezapomenutelné CatCatherine25 a s poděkováním za její životní dílo.

poste.restante řekl(a)...

Věnujme jí vzpomínku.
Naši úctu už má navždy.
Bude nám tady i v reálném světě velmi chybět.

Josef Soukal řekl(a)...

S tichou vzpomínkou se připojuji ke všemu již zde řečenému.

Unknown řekl(a)...

Velmi smutná zpráva. Bylo mi ctí se s Ivou potkávat, byť jen virtuálně na jiné diskuzi. Byla úžasný člověk. Cathynko, budu na Tebe s úctou vzpomínat...Sbohem.

Okomentovat