14.12.17

Tomáš Erich Lüftner: SHOWME – univerzální nástroj pro tvorbu výukového obsahu

Informace o zajímavém novém nástroji, který umožňuje tvorbu a sdílení ozvučených lekcí vhodných pro realizaci převrácené třídy. Je vhodný pro učitele i pro samostatnou tvorbu žáků.

V dnešní době existuje mnoho nástrojů, ve kterých se vytváří výukový obsah, jedním z nich může být i SHOWME. Jedná se o aplikaci, pomocí níž je možné vytvořit multiplatformní výukové lekce spustitelné třeba na tabletu či chromebooku. Pro editaci jsou podporovány operační systémy Android, iOS a Chrome OS, ve Windows lze lekce jen prohlížet. Na webu je k dispozici databáze uživateli vytvořených lekcí, které lze sdílet. Jednotlivé lekce jsou roztříděné do šesti skupin – matematika, věda, jazyk, sociologie, hudba a umění.


Pro spuštění jednotlivých lekcí není nutné se registrovat, nicméně pro vytvoření vlastní lekce musí být uživatel přihlášen, a to buď přes účty – Facebooku, Google+, Edmodo, Office365 nebo vytvořením vlastního účtu, kde je zapotřebí aktivní e-mailový účet a heslo.

Politika firmy dovoluje omezené využití bez placení. Volný účet (zdarma) je použitelný pouze na 5 záznamů, kdy jeden může mít max. 10 minut. Placené verze začínají na 7,50 dolarů za měsíc.
Samotné prostředí aplikace je velice intuitivní, takže uživatel nepotřebuje pro vytvoření, ale ani pro spuštění jednotlivé lekce, žádné složité nápovědy či školení. Tvorba obsahu začíná kliknutím na tlačítko CREATE. Po stisknutí tohoto tlačítka se před tvůrcem objeví bílá plocha, která slouží jako pracovní, a panel nástrojů, který obsahuje několik základních funkcí.


Celý článek na spomocnik.rvp.cz.

Tento článek vznikl jako studentská práce.


Žádné komentáře:

Okomentovat