6.12.17

Petr Šabata: Nové Babišově vládě by mohla na vzdělávací program stačit jedna věta

Nejdůležitější část programového prohlášení vlády Andreje Babiše – ta o vzdělávání – by mohla mít jen jednu větu. Žádné zaklínání prioritou školství, všestranným rozvojem dětí, neřku-li požadavky pracovního trhu.
Z komentáře na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Připomeňme, že český systém dává kantorům celkem velkou svobodu v tom, co a jak učit. Když teď zainvestujme do učitelů, ti nejlepší zůstanou za katedrami, talentovaní mladí lidé zamíří na pedagogické fakulty a také odborníci odjinud si dají říct a půjdou učit naše děti.

Platy učitelů - nejhůř v celé EU

2. Připravit ucelenou rozumnou strategii vzdělávání je teď nepochybně nad možnostmi politiků. Pokud ANO myslí svůj předvolební vzdělávací program vážně, nemůže se shodnout s komunisty a Okamurou. Věcně i politicky velmi obtížná by byla i dohoda s jinými stranami. Před volbami se naopak všichni bez výjimky shodli na podstatném zvýšení učitelských platů.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Kartous... spočítal, že české školství je... podfinancováno v řádu 50 miliard ročně

Auditor Kartous se vydal na tenký led. Co to je, v řádu padesáti miliard? Vědec přinejmenším skandinávského formátu by měl vědět, že pokud pracuje v poziční číselné soustavě se základem deset, pak má k dispozici řád jednotek, desítek, nebo stovek miliard. Kdyby svoje renomé bral s vážností alespoň v řádu poloviny přístupu pytliků dobral by se k podstatně přesnějšího výsledku. Pytlici spočítali po zaokrouhlení na koruny dolů, nejsou žádní hnidopiši, že české školství je podfinonacováno o 52 miliard 428 milionů 673 tisíc 591 korun.
Ta jedna věta páně Šabaty směřuje spíš na ministerstvo financí. Na ministerstvo školství pytlici zacílili svoji větu : 'Nechte učitele učit!'
S dovětkem 'do pytla už jednou'.

Okomentovat