29.12.17

Opatření ministra školství, mládeže a tělovýchovy, kterými se mění Matematické vzdělávání v RVP oborů středního odborného vzdělávání

MŠMT vydává tři opatření ministra, jimiž se mění vzdělávací oblast Matematické vzdělávání v rámcových vzdělávacích programech (RVP) některých oborů středního odborného vzdělávání. Tato opatření navazují na již zveřejněná opatření ministra č. 1 až č. 4 ze dne 22. června 2017.

Úpravy RVP jsou zpracovány ve třech opatřeních:
  1. Dodatek k RVP pro obory vzdělání kategorie M a L0 s týdenní hodinovou dotací matematického vzdělávání 10 a více vyučovacích hodin za celou dobu vzdělávání – Opatření č. 5.
  2. Dodatek k RVP pro obory vzdělání kategorie H s týdenní hodinovou dotací matematického vzdělávání 4 a více vyučovacích hodin za celou dobu vzdělávání – Opatření č. 6.
  3. Dodatek k RVP pro obory vzdělání kategorie L5 s týdenní hodinovou dotací matematického vzdělávání 6 vyučovacích hodin za celou dobu vzdělávání – Opatření č. 7.
Opatření ministra č. 1 až č. 4 jsou zveřejněna ZDE.

4 komentáře:

Unknown řekl(a)...

No konečně !!! Velmi rozumné !!!

Eva Adamová řekl(a)...

No tak teď už jenom chybí najít kvalifikované učitele pro výuku středoškolské matematiky, kteří přibyvší hodiny odučí. Jenže on to nebude lehký úkol, protože už dokonce i gymnáziích v menších městech začíná být problém učitele matematiky sehnat.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

A to už je ta revize RVP?

Unknown řekl(a)...

Ne. Revize přijdou a jaké budou to ví(pokud to vůbec ví) jen ti nejvyšší. Proto se školští podnikatelé snaží je shodit.

Tohle je první kyblík písku na požár, kterého si ministerstvo všimlo. Kvůli státní maturitě.

Koordinátoři ŠVP nebudou jásat, protože budou muset udělat do 1. září minimálně dodatky ke všem H a M/L0 oborům.

Okomentovat