21.12.17

MŠMT: Možnosti financování asistentů pedagoga po 31. 8. 2018

MŠMT upozorňuje, že po 31. 8. 2018 již nebude možné čerpat finanční prostředky na financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením nebo se sociálním znevýhodněním v takové míře jako dosud. Končí totiž čerpání ze dvou modulů rozvojového programu na financování asistentů pedagoga. Jednou z možností, jak podporu dětem, žákům a studentům ohroženým školním neúspěchem i po tomto datu zajistit, mohou být školní asistenti z tzv. šablon Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (nejedná se o podpůrné opatření)-

Podle aktuálního harmonogramu výzev Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání na rok 2018 je v únoru 2018 plánováno vyhlášení druhé vlny výzev na tzv. šablony pro mateřské a základní školy a další subjekty stanovené výzvou. Pro střední a vyšší odborné školy se obdobné výzvy připravují na prosinec 2018. V obou případech mohou o dotace žádat subjekty z celé České republiky včetně hlavního města Prahy.

Financování asistentů pedagoga po 31. 8. 2018 lze zajistit také prostřednictvím podpůrných opatření nebo na základě § 18 vyhlášky č. 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných (modul C rozvojového programu).

Čerpání finančních prostředků z rozvojového programu na financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením v soukromých a církevních školách nebo se sociálním znevýhodněním ve školách všech zřizovatelů (modul A a B rozvojového programu) bude k 31. 8. 2018 ukončeno.

11 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

jak podporu dětem, žákům a studentům ohroženým školním neúspěchem i po tomto datu zajistit

Že studentům? Studentům ohrožených neúspěchem? Tolik asistentů pro studenty vyšších odborných a vysokých škol, kteří na studium nestačí, i kdyby se zjevili, se při dnešní nízké nezaměstnanosti nesežene, prostěěě.
Takže se fungující systém podpory potřebným dětem, který nám mohl celý svět závidět, rozvrtal, aby se záhy zjistilo, že na to rozvrtání není dostatek peněz. A co až prošustrují i ty fondy?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Prosím vás, nešiřte tu ty poplašné zprávy, vy protiinkluzisti.A nedaj a nedaj si pokoj!

Eva Adamová řekl(a)...

Nech si strčí ty rozvojové programy a přidělování asistentů v listopadu někam. Dokud to nebude fungovat tak, že na každé škole bude určitý počet asistentů a minimálně jeden speciální pedagog, kteří budou stálými zaměstnanci školy a kterým bude ředitel určovat nápln práce podle aktuálních potřeb školy, do té doby to bude stát za prd. Současný přeorganizovaný systém je v podstatě nefunkční, at už je to financované z toho nebo z onoho.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jinak řečeno: inkluze po česku padá na hubu. Asistenti, vlajková loď inkluze podle Valachové, budou omezováni! A co bude dál?

Vít Tomis řekl(a)...

A co bude dál?
Nic.
Doslova.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

To bych si dovolil nesouhlasit. Kdyby NIC, bylo by to ještě dobré. On bude následovat velký průser, který bude padat na hlavy rodičů i učitelů a nakonec i těch "nepostižených" dětí.

Místo NIC by mělo následovat couvání (jak psal někde tuším pan Soukal?).

Nicka Pytlik řekl(a)...

by mělo následovat couvání

To není právě dobré řešení. Na zpátečku se jede pomalu a jste pořád v původním směru, i když koukáte přes rameno. Chce to votočit smykem a nejvyšší možnou rychlostí prýýýč z toho marastu!

Jana Karvaiová řekl(a)...

Nemyslím si ,že z toho jde vycouvat. Je to příliš rozjeté. Spíš by bylo dobře uvést věci do pořádku a souladu se zdravým rozumem.A to je ta nejtěžší věc.Tady většinou spíš vítězí politika než rozum.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Jsem zvědav, co k tomu řeknou eduíni na svém hepeningu na Karmelitské.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Neřekli vlastně nic.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Celé to je stále stejné. Od samého začátku bylo jasné že:
1/jde o silně politický cíl, umě schovaný za humanitní teorie pomoci postiženým dětem
2/politickým cílem bylo "napravení segregace sociálně vyloučených a menšin"
3/vědělo se, že nebudou peníze,ale taky se vědělo, že se nějaký omezený čas budou moci čerpat nemalé korunky z EU fondů. No nekup to!
4/vědělo se, že celé je to špatně a ušité horkou jehlou
5/vědělo se, že ti,co to celé vymysleli nebudou vůbec za nic odpovědní a nebudou potrestáni ani poznámkou do žákovské knížky
6/vědělo se, že až to celé praskne (i když ani já si nemyslela, že tak brzo), tak to celé pojede ze zákona dál, bez peněz, bez pomoci, na koleni. A učitelé budou fachat jak mourovatí, nadávat po sborovnách, pár se jich ozve veřejně, budou smeteni Aliencemi apod. s pseudoargumenty a pár politiků se bude kasat v Evropě, jak jsme tu inklůzi hezky zmákli a jsme světoví. pro politiky, co sliboali před volbami hory doly černý les, už školství priorita nebude a vrhnou se tam, kde pšenka kvete a jiné fondíky cinkají.

Okomentovat