18.12.17

MŠMT: Ministr školství Plaga převzal úřad

Nový ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes oficiálně převzal úřad. Do funkce jej uvedl předseda vlády Andrej Babiš. Nový ministr představil své priority, mezi něž patří navyšování platů ve školství, finanční a věcná revize společného vzdělávání a zlepšení situace ve sportu. Robert Plaga nahradil na pozici ministra školství Stanislava Štecha.


"Právě jsem uvedl do funkce pana ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagu, kterého čeká nejen nelehká finanční revize inkluze, ale například také transparentní nastavení pravidel při rozdělování peněz v oblasti sportu a navyšování financí pro investice ve sportu. Dále chceme zřídit funkci vládního zmocněnce pro sport, který společně s ministerstvem školství tato pravidla nastaví, a soustředíme se také na rozdělování peněz v oblasti vědy a výzkumu," uvedl premiér Andrej Babiš k prioritám kabinetu v oblasti školství.

"Jedním z prvních kroků, které mě čekají, je určitě provedení finanční revize společného vzdělávání, přičemž bych byl velice nerad, aby to mělo dopad na navýšení mezd pedagogických i nepedagogických pracovníků. Další mou prioritou je právě navyšovat prostředky na pedagogy i nepedagogy ve vzdělávací soustavě tak, aby toto povolání nemělo pouze prestiž, ale také atraktivitu," řekl po jmenování ministr školství Robert Plaga s tím, že je to cesta, jak do budoucna zvýšit konkurenceschopnost České republiky. "Další prioritou je určitě stabilizace situace v oblasti sportu s tím, abychom připravili podmínky pro vznik samostatné Agentury pro sport,." Mezi dalšími prioritami uvedl ministr navyšování prostředků v oblasti vysokých škol a vznik Agentury pro digitální vzdělávání. Oblasti vysokého školství se Robert Plaga věnoval na MŠMT od roku 2015 až dosud jako náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu.

Ministr zároveň v nejbližší době ukončí spolupráci se dvěma politickými náměstky, a sice Petrem Pavlíkem a Jaroslavem Fidrmucem. Posty politických náměstků zatím nebudou obsazeny. Pověřeným náměstkem po řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu se stal Pavel Doleček, který dosud působil jako tajemník náměstka pro tuto sekci.

Celý záznam tiskového brífinku

Žádné komentáře:

Okomentovat