15.12.17

Martin Ťopek: Debaty o rozpočtu se točí kolem školství a sociálních služeb. Na přidání učitelům nebo doktorandům se ale strany neshodnou

Ve druhém čtení zákona o státním rozpočtu na příští rok budou poslanci jednat zejména o navýšení peněz pro sociální služby a školství. K jednání by poslanci měli zasednout v pátek, pokud chtějí stihnout schválení zákona ještě letos a vyhnout se tak rozpočtovému provizoriu. Zatímco na potřebě přesunu peněz do sociálních služeb panuje shoda, učitelé si budou zřejmě muset počkat až na úspory v hospodaření státu.

Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Poslanec lidovců Marek Výborný uvedl, že druhou prioritou strany jsou peníze na vyšší platy učitelů. Ti už od listopadu dostali přidáno patnáct procent, stejné zvýšení lidovci žádají i na září příštího roku. "Znamenalo by to navýšení peněz do školství o 3,8 miliardy korun," řekl poslanec.

Pro by byli i poslanci za STAN. "Školství je třeba podpořit, aby naše země nebyla montovnou, ale stala se vzdělanostní ekonomikou," uvedl Farský s tím, že konkrétní čísla strana představí na pátečním jednání sněmovny.

2 komentáře:

Tomáš Barták řekl(a)...

To bylo řečí před volbami. A co bude teď?

Jiri Janecek řekl(a)...

Ten titulek trochu působí, jako by doktorandské studium byla nějaká sociální služba... Celkem úsměvné.

Jinak doktorandům se snadno zvýší stipendia - nechá se celkový rozpočet a jejich počet se sníží na polovinu... Zhruba na tu, která to statisticky úspěšně dokončí...

Okomentovat