12.12.17

Luděk Vainert: Digitální heroin zabírá i na rodiče

Vypořádat se s digitální závislostí znamená nejprve si ji připustit. Ani potom není vyhráno. Doporučovat "prevenci", snažit se aby závislost nevznikla, je hraběcí rada. Ale nic lepšího není.

Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Poradny v celé republice pomáhají z digitální závislosti stovkám rodin, ale "epidemie" je ve skutečnosti mnohem rozšířenější. Málokdo si totiž připustí, že se problém začíná vymykat kontrole. Zkušenosti navíc ukazují, že i z těch rodin, které se ozvou se žádostí o radu, jich nakonec do ordinací dorazí nízké procento. Většinou z řad těch rodičů, které už vyděsily nezvladatelné výbuchy vzteku − to když se pokusili ratolest od přístroje odtrhnout − nebo totální nezájem o jakékoli jiné, pro zdravé dítě atraktivní činnosti. Termíny "elektronický kokain" nebo "digitální heroin" zas tak moc nepřehánějí. A stejně jako u návykových látek je zásadní prevence, u ní zas osobní příklad. Je to banální, ale nic lepšího za nás experti nevymyslí.1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Termíny "elektronický kokain" nebo "digitální heroin" zas tak moc nepřehánějí.

Pytlici vyloženě horují pro elektronizaci a digitalizaci školství. Rádi by si na sklonku svého profesního života užili taky něco málo toho šimravého vzrušení a ledově svěží zábavy.

Okomentovat