4.12.17

Český rozhlas: K reformě školství musí lidé politiky dotlačit. Začít se musí u peněz, říká Bohumil Kartous z EDUin

České střední školy chrlí absolventy s profilem vyhovujícím druhé polovině dvacátého století. Podle OECD přitom patří Česko k zemím, kterých se automatizace a robotizace dotkne nejvíce. „Měli bychom zvýšit míru všeobecné gramotnosti, tedy matematickou, čtenářskou a jazykovou výbavu a klást důraz na schopnost orientovat se v informacích nebo na soft skills. Neznamená to ale konec přírodopisu nebo dějepisu,“ říká Bohumil Kartous ze společnosti EDUin.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Podle Kartouse je třeba začít u peněz, protože bez nich nelze provést žádnou systémovou změnu. „Učitelé jsou z velké části demotivovaní a podvědomě mají rezistenci vůči změnám, jež se na ně valí. A pokud je nebudeme motivovat, tak se to nikdy nepodaří,“ upozorňuje vedoucí komunikace EDUin.

2 komentáře:

krtek řekl(a)...

Finsko, změna struktury pracovního trhu, nemotivovaní učitelé, inovace, průmysl 4.0, "Óm mani padme húm", mantry, mantry, mantry.
To už snad i ten Feřtek je snesitelnější.

Nicka Pytlik řekl(a)...

K reformě školství musí lidé politiky dotlačit.

Pytlici si ale doopravdy mysleli, že by bývalo mělo stačit, že ty politiky lidé dotlačili až do sněmovny. S případnými tlaky by pytlici byli spíše obezřetní. Aby z toho nekonec nebylo jen pát tak nějak nanicovatých pšouků.
Nad to se pytlici nemohou zbavit poměrně intenzivního pocitu, že ve stavu permanentní reformy se české školství nachází už dobrých dvacet let.

Neznamená to ale konec přírodopisu nebo dějepisu

To pytlikům spadl kámen ze srdce. Tak směroplatně promlouvá jen pravý mudřec či osvícený předseda vlády. Souhlasný Babiš by se měl mít na pozoru...

Okomentovat