11.11.17

Učitelská platforma nesouhlasí s výroky Terezy Hyťhové

V uplynulých dnech média uveřejnila rozhovor s nově zvolenou poslankyní za SPD Terezou Hyťhovou, která mimo jiné ve svých odpovědích reaguje na fotografii žáků první třídy základní školy v Teplicích. Na této fotografii bylo zachyceno velké množství dětí cizích státních příslušníků žijících v České republice.


Z dikce paní poslankyně je patrné, že jí nijak nevadí nenávistné komentáře k fotografii malých dětí, kterou média a sociální sítě uveřejnila. Je velice zarážející uvedené skutečnosti číst od zákonodárkyně, která by měla v první řadě myslet na základní lidská práva a svobody a nikoliv veřejně schvalovat rasovou a národnostní nesnášenlivost. Velmi nás navíc překvapuje, že se podobnému jednání propůjčila žena, která je profesí pedagožka.

Předsedkyně Učitelské platformy, Petra Mazancová za své kolegy reaguje: “Učitelská platforma považuje za nutné reagovat na výroky slečny poslankyně Terezy Hyťhové a tvrdě je odmítnout. Je absolutně nepřijatelné, aby někdo, kdo se prezentuje jako učitel, "chápal nenávistné útoky", které vyvolala fotografie prvňáčků z Teplicka. Jsme přesvědčeni, že jde o výjimečný případ, a že naprostá většina učitelů chápe nutnost bezpředsudkového postoje k dětem."

Jana Šindlerová z Učitelské platformy dodává: “Doufám, že se k tomu odmítavým způsobem vyjádří všechna sdružení zastupující učitelskou veřejnost. O podobných případech by učitelská veřejnost neměla mlčet.”

Zástupci sdružení Učitelská platforma nebudou podporovat jedince, kteří svými výroky a jednáním poškozují dobré jméno učitelské veřejnosti a jakkoliv škodí žákům. Jsme přesvědčeni, že podobná vyjádření nepatří do školního prostředí a nejsou učitelské profese nijak hodna.

3 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Učitelská platforma vstupuje do života. To je velmi dobrý krok.

Janek Wagner řekl(a)...

Bohužel původní text ani nečetli. Takže jde spíš jen o další materiál pro hodiny mediální výchovy.

Nicka Pytlik řekl(a)...

O podobných případech by učitelská veřejnost neměla mlčet.

Učitelská veřejnost by především neměla svoje žáky vyvěšovat na net jak ponožky na prádelní šňůru.

Okomentovat