19.11.17

Rozhovor Britských listů: Měla jsem jako mentálně retardovaná navštěvovat zvláštní školu

S romskou aktivistkou a sociální pracovnicí Editou Stejskalovou hovoří v tomto Rozhovoru Britských listů Bohumil Kartous. "Skutečný problém je v tom, že český rodič nechce, aby vedle něho ve škole sedělo romské dítě. Politikové a elity jenom přemýšlejí o tom, jak to udělat a zlegalizovat. Tento systém stále vytváří a reprodukuje segregaci osob, která je nebezpečná. Mění to mentalitu osob, které v segregaci žijí."

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Měla jsem jako mentálně retardovaná navštěvovat zvláštní školu

Ale evidentně nenavštěvovala. Takže to šlo už kdysi dávno, nenavštěvovat něco, co nechci navštěvovat. Pytlici si myslí, že veškeré problémy tohoto typu by zanikly se zrušením povinné školní docházky.

český rodič nechce, aby vedle něho ve škole sedělo romské dítě

A v které že to škole se setkávají v jedné lavici český rodič a romské dítě?
Všichni odborníci na vzdělání přesně vědí, že je něco špatně, ale málo se ví, jak by to mělo být správně. Pytlici jsou přesvědčeni, že problém zasedacího pořádku by vyřešily jednomístné lavice. Pytlici to viděli v nějakém americkém filmu, a jakože fakt dost dobrý.

Ygrain řekl(a)...

"Měla jsem jako mentálně retardovaná navštěvovat zvláštní školu"

Jak tomu mám rozumět? Že dívka zvládající v první třídě totéž, co její vrstevníci, byla jen tak mírnyx týrnyx označena za mentálně retardovanou?

Unknown řekl(a)...

Ne mírnyx týrnyx, ale stylem "Stejně to nezvládneš, jsi přece Romka". A bazírování na slovech, místo toho, aby Pytlíci zapojily mozek a uvažovaly o problému, dokazuje neschopnost Pytlíků uvažovat rozumně a lidsky. Paní Edita zjevně popisuje jev zvaný "white flight" který Pytlíci zcela bezostyšně propagují a ospravedlňují, zcela v souladu se všemi propagátory fašizmu.

Okomentovat