9.11.17

Robot: moderní hračka i školní pomůcka

Stavebnice z obyčejných brček jako nástroj, jak učit děti programovat? To je princip švédského projektu Quirbot. Jak vypadá metoda v praxi sleduje Kateřina Poláková z České televize.
Z doprovodného článku na webu České televize vybíráme:

Ve Švédsku vytvořili jako možnou učební pomůcku, jež by usnadňovala výuku technických oborů a mimo jiné podporovala dětskou kreativitu, systém spojnic, které se dají přes jednoduchou aplikaci na počítači naprogramovat v téměř dokonalé roboty.

Nejzajímavější na celém systému je, že hračky jsou sestaveny z brček, které se mohou na spojovací články dle libosti přidat, takže výslední roboti jsou lehcí a vhodní i pro menší děti. Mohou díky tomu třeba skákat nebo i létat.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Odborníci na vzdělávání objevili švédská brčka. Po švédských utěrkách přicházejí brčka. Kam se hrabou staré české špejle... Snad jedině do těch jitrnic.
Teď ještě brčka nějak naroubovat i na ostatní předměty, Hejného metodu, interaktivní tabule, demokracii ve školství a automii žáka. Takže pár projektů, školení, DUMů a české školství je spaseno. V naší škole nezvoní, rodiče vítáme celý den a máme tam prvky montessori, světový mír ááá... brčka.

Okomentovat