6.11.17

Michaela Rambousková: Školství potřebuje změnu, shodli se v Broumově prezidentští kandidáti

Pětice prezidentských kandidátů se odpoledne sešla na 4. ročníku Broumovských diskuzí. V zaplněném sále Dřevníku diskutovali o vzdělanosti. Debatu, při které se poprvé „utkalo“ hned několik aspirantů na Hrad, si přišly poslechnout zhruba tři stovky lidí. Řečníci se shodli, že české školství potřebuje změny.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

S asi nejtvrdším názorem ke školství přišli Michal Horáček a Vratislav Kulhánek. „Naše školství produkuje vzdělání, ne vzdělanost, spíš takové fachidioty, kteří mají jen papír na to, že se něco naučili. Podívejme se na naše hřbitovy a náhrobky z 19. století: Josef Richter, mistr tesařský. Jan Novák – zedník. Vždycky je tam to povolání. Byl povolán, vyvolen, aby celý život strávil v tom jednom oboru. Prostě byl mistrem tesařským a je jím i po smrti. Tak to bylo. My dnes máme řemeslo, které zmizí, proto je těžké děti připravovat na povolání, protože vůbec nevíme, jestli bude existovat a jak bude vypadat,“ řekl.

Vzdělanost je podle Horáčka schopnost konat, jednat v nečekaných situacích. „To je to, s čím musíme vyrazit do boje s ostatním. Hrozí totiž nástup nové šlechty, která bude mít vzdělanost a rozpustí náš rovnostářský systém, na který jsme tady zvyklí,“ uvedl textař a podnikatel Horáček.

3 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

A co bude mít na náhrobku Horáček? Gambler?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Když už se shodli i prezidentští kandidáti, bude to zřejmě vážné. Tak do toho chutě.

Unknown řekl(a)...

"Vzdělanost je podle Horáčka schopnost konat, jednat v nečekaných situacích."

Když mě nějaký mládenec schopný jednat v nečekaných situacích přepadne v metru, bude mi moje vzdělanost asi málo platná.
Ještě něco pěkného vymysleli naši nadějní aspiranti na hlavu státu?

Okomentovat