23.11.17

Kateřina Perknerová: Předsedkyně České středoškolské unie Lenka Štěpánová: Vyúka se musí změnit

Česká středoškolská unie v posledních letech vedla aktivní dialog s ministerstvem školství. Protestovala proti zavedení státní maturity z matematiky a frontálnímu vedení výuky. Její předsedkyní je Lenka Štěpánová, která příští rok maturuje na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze.

Z článku v Deník.cz vybíráme:

Jak lze za stávajících podmínek udělat hodiny zajímavými?

K tomu není potřeba moc peněz. Stačí třeba změnit rozmístění lavic, učit se ve skupinách, probírat věci spolu, komunikovat. Nestačí dostat známku, ale rozebrat, proč si student zasloužil právě dvojku nebo trojku, kde udělal chybu, co mu nejde, kde může získat další informace.

Formativní hodnocení je velmi důležité. Největší přidaná hodnota výuky je zpětná vazba. V kostelním modelu nic takového neprobíhá, v něm je prostor mezi katedrou a třídou neprostupně oddělen.
2 komentáře:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

V dějepise, u vozové hradby, proč lavice nepřemístit, to ano. Ve fyzice, v matematice? Budou diskutovat proč kterou známku kdo dostal a to je ale všechno, co stihnou.
Myslel jsem, že že student se dozví, proč má takovou známku už dnes a když ne, má ústa a snad se může zeptat, to jsme mohli už my za totáče a mohou se ptát moje děcka na základní škole.

Zase se hledají problémy tam, kde nejsou.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Kázání na hoře nahradili kostelem, kostel gymplem v Hellichovce, jen ta profese kariéristy ne a ne zaniknout. Kde udělali soudruzi ze SCIO chybu?

Okomentovat