5.11.17

DVTV: Volby ukázaly na nevzdělanost. Nejsme schopní čelit populistické demagogii vedené firmou

Petr Piťha, kněz, exministr školství a poradce kardinála Dominika Duky, hodnotí v rozhovoru pro Aktuálně.cz výsledky sněmovních voleb, náladu v české společnosti, integraci Evropy i úkoly příštího prezidenta.Z doprovodného článku na Aktuálně.cz vybíráme:

Zabýváte se výchovou k občanství, byl jste svého času ministrem školství. Proč mladá generace dala přednost třeba pirátům před tradičními pravicovými či levicovými stranami? Není to vlastně selhání učitelů?

Nemyslím, že by toto bylo selháním učitelů. Piráti jsou představitelé nové počítačové éry. Tím se stávají sympatickými pro mladou generaci, která věří počítačům daleko víc, než pirátům. Můj názor, že počítače a pokrok elektroniky nemůžou samy o sobě nic zlepšit, je pro mladou generaci většinou nepochopitelný.


5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Proč mladá generace dala přednost třeba pirátům před tradičními pravicovými či levicovými stranami? Není to vlastně selhání učitelů?

Jakože celá mladá generace? A ona přišla k volbám komplet? Vskutku?
A v pracovní náplni učitelů je vést žáky k volení té či oné strany?
Jak patrno ani vystudování právnické fakulty a dlouholetá mediální praxe nezabrání novinářce, aby položila nejméně jednu ale doopravdy ze všeho úplně nejvíc pitomou otázku.

mirek vaněk řekl(a)...

Volby ukázaly neschopnost tradičních stran. Neboť vzdělanost mladé generace je výsledek dlouholeté práce vlaádních stran ODS, ČSSD a KDU-ČSL.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Volby ukázaly neschopnost tradičních stran.

...a jejich epizodních přičmrdávačů.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Likvidace české vzdělanosti je řízena a financována cizí mocí. Až si to sedne a zasedne, budou v ní, stejně jako dosud, pokračovat všichni, koaličníci i opozičníci. Vstanou noví Dienstbierové.
Poznámka: Kdo to četl celé, ví, že rozhovor dělal nějaký Štětka a to video je o něčem jiném.

Ygrain řekl(a)...

No, to jsem ráda, že ještě patřím do mladé generace :D
Opakovaná selhání a neschopnost etablovaných stran s mou volnbou pochopitelně neměla nic společného.

Okomentovat