8.11.17

DUM: Online simulace PhET nyní i v HTML 5

Řada interaktivních simulací Phet byla původně k dispozici jen pro počítače s instalovaným runtime systémem Java, která již přestává být standardem na školních počítačích i v nových verzích prohlížečů. Omezená byla i možnost práce na tabletech. Nyní jsou simulace k dispozici i v HTML 5 a jako aplikace pro tablety v Google Play i Apple AppStore. Překlad některých simulací do českého jazyka připravili Robert Seifert a Mgr. Zdeněk Chalupský, učitel na SŠ OSaP a VOŠ, České Budějovice.
Projekt University of Colorado PhET poskytuje bezplatné interaktivní simulace, které intenzivně testuje a vyhodnocuje jejich efektivitu pro vzdělávání. Tyto testy zahrnují i studentské rozhovory a pozorování využití simulace v učebnách. Simulace jsou napsány v jazyce Java, Flash nebo HTML5 a mohou být spuštěny online nebo staženy do počítače. Všechny simulace jsou open source. Projekt PhET je bezplatný pro učitele a žáky díky četným sponzorům.Česká verze je dostupná na phet.colorado.edu/cs/simulations/category/html.
Zajímavé jsou i interaktivní stavebnice elektrických obvodů (zatím je k dispozici jen slovenský překlad):1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jééé! HTML pět!
To pytlici kdysi také učívali. Jojo, kde jsou ty časy... V té dnešní překotně měnící se době zkonkurenceschopňování pro dvacáté první století.

Okomentovat