9.11.17

Zdeněk Sotolář: Co nového ve škole? Tři morové rány za necelý týden

Co rána, to jiný zdroj. Ministerstvo školství – školské asociace – Brusel. Všude by to chtělo důkladnou deratizaci.


Inkluzivní vyhláška 27 protlačená ministryní Valachovou s podporou neziskovek a tradičně „vstřícných“ odborů bude mít už druhou novelu. Samo o sobě výmluvné svědectví o kvalitě práce na Karmelitské. Shrnutí? Vrchnosti dochází, kolik inkluze, byť tak nedomrlá, stojí. Nejprve učitel nahradil speciálního pedagoga (předmět speciálně pedagogická péče), teď zase asistent nahrazuje učitele (může podle pokynů vést třídu). Co bude dál? Zapojíme školníka?

Učitelské noviny přinesly další příspěvky k diskusi ke dvěma vznikajícím učitelským spolkům. Shrnutí? Stávající spolky ty nové nepotřebují a nechtějí. Samozřejmě. Pěkně se za ta dlouhá léta uvelebily v pozici, která jim nenáleží, a mají strach o své postavení a svůj vliv. Pan Zajíček (alias CZESHA) se holedbá tím, že všechny učitelské skupiny už své zastoupení mají. Lže. Ta nejpočetnější skupina – učitelé veřejných základních škol – žádné skutečné zastoupení nemá.

Kdysi přicházel z Kremlu mráz, dnes přichází z Bruselu blbost. Od května 2018 se školy budou muset popasovat s nesmysly ohledně ochrany osobních údajů. Nejabsurdnější nesmysl nastane s nakládáním se školními fotografiemi. Bude potřeba shánět souhlas, bude potřeba rozlišovat, zda jsou osoby dostatečně rozeznatelné. Shrnutí? Samozřejmě se k tomuto účelu zrodí nový ouřada, tzv. pověřenec. Co bude dělat, to se pořádně neví, ale musí to být odborník.

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz

3 komentáře:

V. řekl(a)...

Kdysi přicházel z Kremlu mráz, dnes přichází z Bruselu blbost
Před "chvílí" byly volby. A většina žekla, že to chce...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Pan Zajíček rohodně nerepreznetuje učitele základních veřejných škol. Viz http://www.czesha.cz/clenske-asociace. Byl bych docela rád, kdyby tady jasně řekl, koho za takového reprezentanta považuje.

Radek Sárközi řekl(a)...

V Pedagogické komoře, z.s., je už skoro 1000 učitelů ze ZŠ. :-)

Okomentovat