2.11.17

Český rozhlas: Je nesmírně drahá a neefektivní, tvrdí ředitel školy po roce od zavedení inkluze

Jak se po roce osvědčila v českém školství tolik obávaná inkluze? Debatuje náměstkyně Národního ústavu pro vzdělávání Jana Zapletalová a ředitel základní a střední školy Stanislav Drbout. Data ministerstva školství a České školní inspekce ukazují na mnohá zlepšení. Odliv žáků ze speciálních škol se nekonal, počet dětí se speciálními výchovnými potřebami v běžných školách vzrostl v jednotkách procent. Zlepšil se ovšem také individuální přístup k žákům. Problémem je naopak podle odpůrců inkluze finanční náročnost - do září stála opatření spojená s inkluzí dvě miliardy korun.
Doprovodný článek na webu Českého rozhlasu Plus

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Odliv žáků ze speciálních škol se nekonal, počet dětí se speciálními výchovnými potřebami v běžných školách vzrostl v jednotkách procent.

Jo takhle! Znamená to snad, že jednotky procent nárůstu žáků se speciálnímí vzdělávacími potřebami přišli státní rozpočet v kapitole školsví jen do září na dvě miliardy korun?
To tedy bumbác. Fakt žádná katastrofa.
Zdá se, že z oněch odpůrců inkluze se co nevidět stanou oportunističtí odpůrci. To jest bezzásadoví využívači příležitostí. Kde jen se s tím pytlici už setkali... Snad že v nějakém tom poučení z krizového vývoje?

Okomentovat