5.11.17

Barbora Zemanová: Gympl v Bydžově je v ohrožení

Chcete gympl, nebo nechcete? Tuto otázku položil kraj Novému Bydžovu a emoce na sebe nenechaly dlouho čekat. Střední školství ve městě by totiž mohla čekat velká změna. Kvůli nedostatku studentů hrozí sloučení dvěma školám – Gymnáziu Nový Bydžov a Vyšší odborné škole a Střední odborné škole.

Z článku z Hradecký.Deník.cz vybíráme:

Veřejnosti se nelíbí, že by víceleté gymnázium s největší pravděpodobností pohltila druhá ze zmiňovaných škol. O osudu gymplu, který je naplněn zhruba ze dvou třetin a má deset tříd, proto jednali ve středu i místní zastupitelé a shodili se, že ho chtějí zachovat. Ředitel gymnázia a zastupitel v jedné osobě - Jaroslav Šedivý - nyní pracuje na koncepci středního školství ve městě. Zastupitelé chtějí, aby k ní kraj přihlédl.

„Z kraje přišel dopis, zda máme zájem o gymnázium v Bydžově, a to máme. Zatím nechci předjímat, jak se bude situace dál vyvíjet, moudřejší budeme tak za 14 dní. Místní tuto školu berou jako prestižní záležitost, proto ty emoce,“ shrnul ředitel své stanovisko.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Gympl, průmka, učňák... Je skvělé, že se média tak nějak přibližují tomu lidu. Je-li lid prostší, má být i komunikační výrazivo přiměřeně uchopitelné. A tak i středoškolský učitel odpovídá budoucím vzdělancům na pozdrav hezky hřejivým slůvkem 'dobreeej' a ředitel pak radši neodzdraví vůbec, a to ani když vstoupí někam do místnosti.
Časem se zřejmě všechny střední školy v mnoha obcích pospojují do jedné instituce 'Střední škola'. Nač to pořád nějak sortýrovat. A když půjdou obce v souladu s nejnovějšími trendy v oblasti vzdělávání, dočkají se jistě i prestižního 'Střední a vysoká škola ve Lhotě nad Potokem'.

Okomentovat