18.11.17

A. Angermannová, M. Salavová, J. Veselý: Škola v Proseticích vzdělává děti cizinců, těm už patří i kus sídliště

Je to deset dnů, co na sociální síti rasisté útočili na prvňáky ze Základní školy Plynárenská v Teplicích. Rodiče se pořád bojí a děti do školy doprovázejí. Skladba třídy, v níž xenofobům vadili Romové a Arabové, je ale logická a vyplývá ze situace na sídlišti Prosetice i v celém městě.
Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Na základě jednání s ředitelkou školy vím, že se ona i pedagogický sbor snaží o zklidnění situace a stabilizovaný režim výchovně-vzdělávacího procesu. Paní ředitelka osobně promluvila ve všech třídách. Obavy jsou zejména mezi rodiči, kteří se na základě xenofobních útoků na žáky školy na Facebooku bojí o bezpečnost svých dětí. I tuto situaci paní ředitelka řešila ve spolupráci se zřizovatelem, s Policií ČR i s městskou policií. Škole nejvíce ublížila nepřiměřená medializace,“ říká k útoku Radka Růžičková, náměstkyně primátora, která má na teplickém magistrátu na starosti školství.

Růžičková pak uvádí, že prosetická základní škola byla vybrána jako ta, jež bude poskytovat speciální vzdělávání dětem cizinců.

Primátor Teplic Jaroslav Kubera má pak za to, že celá kauza je uměle vyvolaná.
„Lidé na Facebooku ani nejsou z Teplic a situaci tady neznají. Prosetice jsou sídliště, kde shodou různých okolností žije více Romů, Vietnamců, Rusů a Arabů, než je v kraji zvykem, a do Základní školy Plynárenská prostě spadají. Ve městě to lidé nevnímají jako problém,“ tvrdí Kubera.
1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Skladba třídy... je ale logická a vyplývá ze situace

Nakonec ona i ta segregace může obsahovat kus té situační logiky.

Okomentovat