1.10.17

Ze sociálních sítí: Rodiče chtějí dítě do školky, tak jak to bylo před rokem 1989, tak máme jistotu, že tam to místo sakra je
Exministryně Kateřina Valachová: "My jsme udělali jenom to, aby když chcete dát dítě do školky, tak abyste měl jistotu… Ne, ne, ne, je to jen garance místa, rodiče chtějí dítě do školky, tak jak to bylo před rokem 1989, tak máme jistotu, že tam to místo sakra je. A jediný, co jsme udělali tak, vod pěti let, vod pěti, předškoláci, že se musí zapsat jakoby do školky, a tam když maminka nebo tatínek nechtěj, aby chodily, tak musí říct že ne, že chtějí, aby byl doma. A to je všechno. A to šiřte, aby to nebylo, že chytáme děti na ulicích. Mějte se!"

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jo takhle!
Jestli to pytlici dobře pochopili, tak ne že rodiče musejí do školky předškolní dítko přivést, ale že ve školce musejí místo pro to dítko zablokovat, kdyby se náhodou rodiče rozmysleli. A to klidně i na úkor jiných dětí, jejichž rodiče by doopravdy potřebovali dítě do školky umístit, třeba z důvodu obživy svých dětí?
Takže humbuk kolem prdu. To se tedy taky mějte!

CatCatherine25 řekl(a)...


Školka musí blokovat místo pro dítě, které tam nechce a nebude chodit a tím pádem se tam nedostane dítě, které by tam rádo chodilo? Rozumím tomu dobře??

Nicka Pytlik řekl(a)...

Měli bychom tomu rozumět tak, že vše, co státní správa ve školství vymyslela a do praxe uvedla za posledních nejméně dvě stě čtyřicet let bylo, je a bude v rámci nastolení všeobecného blaha. My to jen neumíme náležitě ocenit.

Okomentovat