12.10.17

Zdeněk Sotolář: Další kolo ministerské nadutosti

Jako by se pan Petr Pavlík definitivně stal náměstkem pro demagogii a aroganci. Vidíme to v posledních Učitelských novinách, kde se vede rozhovor na téma exhumace kariérního řádu.


Pavlík dostal otázku: Když si promítnete poslední verzi kariérního řádu, o čem se domníváte, že by se nemělo ztratit?

Z košíku shnilých brambor náměstek Pavlík jako odpověď vytáhl osvědčenou kartu: podpora začínajících učitelů. Ale copak právě tuto podporu učitelé odmítali? Učitelé odmítali nesmyslné zařazování do kariérních stupňů a zbytečné zavádění nových pozic. O tom však ministerští panáčci včetně Pavlíka cudně mlčí a donekonečna hrají na city kvůli zamítnutí podpory začínajících učitelů.

A samozřejmě došlo i na již tradiční arogantní úsměšek na adresu kritiků kariérního řádu: „Připomínky byly dílem úsměvné, dílem se zcela míjely s tím, co novela jako taková nabízela.“ Jenže kritika kariérního řádu byla nesena také odporem právě k aroganci MŠMT, které pohrdá otevřeno diskusí a obklopuje se jen svými věrným, často bez širší podpory učících učitelů, bez mandátu, bez věrohodnosti.

Převzato z blogu autora na iDNES.cz

1 komentář:

Unknown řekl(a)...

Spíše než o nadutosti je to o pouhé hlouposti.
Pokud by kariérní řád byl jenom "úsměvný" jako některé připomínky, bylo by to ještě dobré, ale on byl tak nesmyslný, že to bylo spíše k pláči.
Jen nevím, zda to MŠMT stále nechápe nebo si to jenom nechce přiznat.

Okomentovat