12.10.17

Video: Brutální útok na školáky v Lounech

Státní i městská policie zesílily dohled v okolí základních škol v Lounech. Důvodem je brutální útok mladíka na dva školáky, jehož záznam se objevil na sociální síti Facebook. Případem se zabývá jak policie, tak sociální pracovníci.Článek na webu TÝDEN.cz

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Policie zesílila dohled. Takže nějaký problém a tedy i dohled tam už asi byl i dřív. A na jak dlouho se zesílený dohled plánuje, asi tak? A v kterých ještě městech?
Přidrzlé oběti patrně chudáka agresora něčím vyprovokovaly. Měly by se mu omluvit, a uhradit bolestné. To jak si ukopl palec o něčí hlavu.
Ještě je třeba, aby odborníci na vzdělání stanovili míru odpovědnosti školy.

Jiri Janecek řekl(a)...

Ono by se to mohlo i jmenovat i "Brutální útok školáka v Lounech"...
---
Vinni jsou jednoznačně učitelé, Pytlíku...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Snad odpovědné a k tomu určené orgány napadne prověřit, jestli byli žáci prokazatelně poučení o tom, že se spolužáci do hlavy nekopou, a jestli o tomto poučení byl proveden zápis v třídní knize. Ustanovení o zákazu okopávání hlav spolužáků je ve školním řádu už jen běžnou rutinou.
Pytliky by zajímalo, jestli jedním z výstupů tamního školního vzdělávacího programu pro mediální výchovu je i 'žák neumisťuje na net důkazní materiál o svém nepřístojném jednání, a tím i o svojí vlastní tuposti'.

Okomentovat