30.10.17

Sabina Slonková: Příběh bytu č. 1306. Půl roku od policejní razie ve sportu

Tento týden je to přesně půl roku, co policie zasáhla proti dvěma nejmocnějším mužů ve sportu. Šéfovi sportovní unie Miroslavu Janstovi a fotbalovému funkcionáři Miroslavu Peltovi. Všechno začalo ale mnohem dřív v luxusním bytě v neorenesančním paláci Belwicz. Kam po zahájení razie směřoval zájem policie? Proč se vyptávala na Sobotkův seznam? Celý příběh ze zákulisí sportu je popsán v zářijovém tištěném magazínu Neovlivní.cz

Z článku v Neovlivní.cz vybíráme:

Policejní razie přišla v květnu, kdy vrcholila snaha premiéra Bohuslava Sobotky vystrnadit z vlády lídra hnutí ANO Andreje Babiše. A oslabila právě Sobotkovu sociální demokracii. Kvůli dotační kauze rezignovala jeho ministryně Kateřina Valachová, pod jejíž resort sport spadal. Stín obvinění se vznáší nad premiérovým přítelem a vlivným členem pražské ČSSD Karlem Březinou.

Ostatně Andrej Babiš toho hned využil. Tři týdny po razii, když Sobotka zesiloval svůj tlak na jeho odchod z kabinetu a Valachová ještě otálela s demisí, lídr ANO napsal následující tweet: „Valachová NEodstupuje. Už podruhé. To je ta politická kultura. Přitom by stačilo, aby se jí někdo zeptal, jestli byla v tom korupčním bytě.“

Andrej Babiš se trefil.

Kateřina Valachová podle zjištění Neovlivní.cz skutečně v bytě v paláci Belwicz byla. A o její návštěvě v apartmánu prošpikovaném štěnicemi existují i záznamy. „Byla tam několikrát,“ uvedl vysoce důvěryhodný zdroj obeznámený s případem.

Kateřina Valachová na přímý dotaz svoji návštěvu na Senovážném náměstí výslovně nepopřela. „Mohu říci, že jsem se v daném bytě nikdy neúčastnila žádné schůzky ve složení pan Pelta a bývalá náměstkyně Kratochvílová. A jestli jsem tam byla za jiných okolností, to se omlouvám, ale na to odpovídat nebudu. Vystupuji v případu jako svědek, byla jsem vypovídat na policii a nevím, co mohu zveřejňovat a co ne,“ řekla Valachová.

Žádné komentáře:

Okomentovat