31.10.17

Inkluze dusí krásnolipskou školu, rodiče přehlašují své děti jinam

S přestupem žáků do jiných škol se stále potýká krásnolipská základní škola. Pomalejší, především romské děti, které chodily do školy nepřipravené, totiž nadané děti brzdí. Nový zákon navíc nařizuje zařazení dětí se speciálními vzdělávacími potřebami do běžné třídy. To někteří rodiče kritizují.

Z článku v Deník.cz vybíráme:

Kdyby děti neodcházely, tak by jich podle ředitelky zůstalo na druhém stupni 145. „Měli jsme určitý počet dětí, které potřebovaly individuální vzdělávací plán, dnes je to ale už více než trojnásobek,“ upřesnila Preyová s tím, že výuka probíhá jinak než ve třídě, kde žádné takové dítě není.

„Je to skupina dětí, která potřebuje úplně něco jiného než být zařazena do běžné třídy. Byly by spokojenější ony, spolužáci i učitelé,“ dodala Preyová

To si myslí i jedna z maminek z Krásné Lípy, která si nepřála být jmenována. „Chápu, že s tím škola moc nezmůže. Ale nechtěla jsem, aby moje dítě bylo ve třídě, kde by bylo menšinou,“ svěřila se maminka, která své dítě na druhém stupni raději vozí do Rumburku.

4 komentáře:

Miloslav Novotný řekl(a)...

Nenašel by se nějaký právník, který by alespoň nastínil laické veřejnosti možnosti revokace diskriminačního rozsudku ESLP ve věci D.H. a ostatní vs. ČR? Vzkazy posunovačů ze Štrasburku či Bruselu, přes co jejich vlak nejede, ať si pan Štech strčí za klobouk.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Inkluze dusí krásnolipskou školu

Inkluze dusí české školství, a především pak mnohé děti.
Dřívávějc se dostávalo dětem speciální péče ve speciálních školách. Pak se jim dostávalo praktické péče v praktických školách. Teď se jim dostává individuální péče, bude to tedy v logice pytliků ve školách individuálních.
Budou i individuální školy po vzoru svých předchůdkyň 'nerušeny'?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Kolik takových škol se bude muset ozvat veřejně, aby to vůbec někdo vzal v potaz?
Ale nejdříve se ty školy dočkají přívlastků - xenofobní, rasistická, nechápavá, nemajíce ráda děti a další.
nejlepší obranou je útok, a to ministr i ministerstvo zvládají přímo bravurně.
Nějak se mi vytratil hlas inkluzionistů, není je vidět ani slyšet. možná chystají jiný průser - třeba adopce nebo výchovné ústavy. Tam ještě zatím škodili málo.

Unknown řekl(a)...

Inkluze zadusí ještě mnoho škol a vznikne mnoho malých soukromých.
Nebyl to jedeen z jejích cílů?

Okomentovat