31.10.17

Český rozhlas: Kdyby slepice neoběhla tři kolečka, cítila by se jako prostitutka. Babiš má tři šance, říká Miloš Zeman

Stabilní většinová vláda se podle českého prezidenta Miloše Zemana sestavit nepodaří, nevidí ale nic špatného na menšinové vládě. „Andreji Babišovi nebudu v žádném případě překážet,“ říká Miloš Zeman v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál. Hovořil i o školství...
Z doprovodného rozhovoru na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Přináší robotizace anebo průmysl 4.0 i nutnou reformu vzdělávacího systému? Nebo stačí učitelům pouze přidat?

Především, a to je velmi nepopulární, musíme jasně říci, že ve vzdělávacím systému máme orientovat svoji pozornost na technické školství. A to počínaje učňovským školstvím, přes středoškolské až po vysokoškolské. Na začátku naší sametové revoluce zcela pochopitelně každý chtěl, aby jeho dítě bylo právník nebo ekonom a nikoliv strojní inženýr. Sebekriticky přiznávám, že moje dcera začala studovat antropologii. A já si říkám: jsi svobodný člověk, no tak si to studuj. Ale při vší úctě k těmto profesím, tato země potřebuje vyspělé technické školství a základní jádro vzdělávacího systému a jeho reformy musí být reorientace směrem k technickému školství.3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

ve vzdělávacím systému máme orientovat svoji pozornost na technické školství

Když to říká prezident republiky, tak to bude pravda.
Koho asi budou volit v eduínu?

Josef řekl(a)...

Připadá mi to jako když se opilý oorec po cestě z hospody domů vyškrábe z jednoho příkopu přepotácí se přes cestu a lupne do druhého příkopu.

mirek vaněk řekl(a)...

Jo řeči se vedou. Jen ty činy jsou nějak málo vidět.

Okomentovat