17.10.17

Alice Klaubenschalková: Kraj prověřuje, jestli ředitel školy ve Varnsdorfu šikanuje své učitele

Odvolání ředitele Vyšší odborné školy a Střední školy ve Varnsdorfu Petra Jakubce požadují někteří tamní zaměstnanci. Důvodem je to, že kvůli údajné šikaně ze strany vedení odešla řada kantorů a další byli propuštěni, prý pro nadbytečnost.

Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Návrh na odvolání ředitele podepsalo dvaatřicet lidí. Školská rada se s návrhem ztotožnila a odeslala ho zřizovateli, kterým je Ústecký kraj.

„Žádný konkrétní materiál o svém pochybení jsem neviděl. Škola má zhruba 230 zaměstnanců, takže je možné, že některým z nich se moje vedení nelíbí,“ vyjádřil se k obvinění Petr Jakubec.

Lidé, kteří požadují nebo podporují jeho odvolání, se k věci vyjadřují jen velmi opatrně a pod podmínkou anonymity. A to dokonce i ti, kteří už na škole neučí.

2 komentáře:

mirek vaněk řekl(a)...

Takových škol by se našlo. Ubylo žáků, je potřeba propustit učitele. Lepší je když pracovník odejde sám nebo je odejit, než mu vyplatit odstupné. Ředitel bude od zřizovatele jistě pochválen za uspořené finanční prostředky.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Není šikana čistě náhodou trestný čin? Stejně jako pomluva či utrhání na cti?
Ono se v dnešní překotně se měnící době už nerozlišuje mezi pravomocí a libovůlí.
Včera večer se pytlici dozvěděli v televizní relaci Souvislosti Jana Pokorného, že se ředitelé málo či dokonce nedostatečně věnují personální práci s učiteli. Prý někteří nedělají ani jednou ročně pohovory s učiteli o jejich práci. Neprozradíte někdo pytlikům, co to takový pohovor je, k čemu má sloužit, a jak asi tak přibližně probíhá?
Pak tam taky zaznělo, že se tak nějak vůbec neví, jak posoudit, či poměřit kvalitu učitele. Pytlikům celou noc vrtalo hlavou, jak to tedy ti ředitelé dělají, když přerozdělují nadtarify? Prý by měli mít v tomto směru víc pravomocí. A nebo spíš víc libovůle?
Jinak ta beseda za moc nestála. Nebyl tam ani Feřtek, a ani Kartous...

Okomentovat