19.9.17

Ze sociálních sítí: ZŠ Máchova v Děčíně jako příklad dobré praxe

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

V čem se tento avizovaný příklad dobré praxe liší od běžné školní praxe? Ono je to snad na ostatních školách nějak jinak? Uveďte někdo, prosím, nějaký příklad špatné praxe.
Škoda jen, že toho pitomce scénáristu někdo rozumný neusměrnil, když tam zcela zbytečně vytrčil tu zmínku o Romčatech. Jinak by to bylo docela dobrý. Děti se do školy těší, rodiče jsou vstřícní, mají tam družinu, výzdobu, a taky co jíst. Jen pytlikům vrtá hlavou, že na severu nejsou žádné děti původem z Asie nebo z Afriky. Jinde po republice běžná věc.

Pepouš řekl(a)...

Hezké, milé, úsměvy, radost, takové pozitivní v každém záběru. Žádné problémy nejsou, ani malé záškoláctví, nespokojené dítě nebo rodič, nebo aspoň malá nervozita nebo stres. Možná zrovna v době natáčení se nic takového nevyskytlo, tak to nešlo natočit a dát do videa.

Jinde by se určitě natočily děti nucené chodit do školy, kde se jim nelíbí, nemají kamarády, mračí se na sebe, nespolupracují, hádají se. Ale proč nakonec točit takové video, že? Viděli jsme další pěknou reklamu na školu. A reklamy hlavně chválí daný produkt...

Příklad dobré praxe na věcech které fungují je pěkný. Mě by víc zajímaly ty věci, které i na takové škole "dobré praxe" i přes vynaložené úsilí nefungují a nedaří se je uspokojivě řešit.

Okomentovat