8.9.17

Ze sociálních sítí: Pokud žák nepřinese úkol a nebude tak na hodinu připraven, bude potrestán prací dvakrát většího rozsahu

Z pravidel pro žáky zveřejněných na sociální síti Facebook vybíráme: "Pokud ve skupině dojde k situaci, kdy domácí úkol nepřinese 3 a více žáků, následuje automaticky neohlášený krátký test a úkol dvakrát většího rozsahu." a "V hodinách se budeme snažit vytvořit pozitivní a tvůrčí klima. Cílem vyučujícího je motivovat žáky ke studiu anglického jazyka i mimo hodinovou dotaci. Vyučující bude dbát relevantních připomínek ze strany žáků a rodičů."


7 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pokud ve skupině dojde k situaci, kdy domácí úkol nepřinese 3 a více žáků, následuje automaticky neohlášený krátký test a úkol dvakrát většího rozsahu.

No toto?
Pokud žák neodevzdá jemu zadanou práci, není tato klasifikována.
Ustanovení vzala pedagogická rada na vědomí, aniž by se kdy promítlo do tzv. klasifikačního řádu.

Ygrain řekl(a)...

A čemu se divíte, milánkové? Škola je přece v Ďáblicích :P Na škole v Andělské Lhotě určitě děti úkoly ani testy nezatěžují, natož aby si po nich snad troufli chtít nějakou soustavnou práci.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Z meho pohledu: skola v minulosti vyzkousela nejspis leccos mirneho atzv. korektniho. Nefungovalo to. No tak holt nasadila vyssi kalibr.

Ygrain řekl(a)...

Taky si myslím. Jako problematické vidím jen test pro celou třídu, když tři jedinci nedonesou úkol, to by se mělo pořád ještě řešit individuálně - nicméně dokážu si dost dobře představit situace, které k takovémuto opatření vedly.

sulthan řekl(a)...

Me by fascinovala uz ta kontrola, jestli vsichni maji slovnicek a sesit ve spravne velikosti a ve spravnem formatu a desky nadepsane pozadovanym zpusobem. Rodice mi uciteli meli jemne vysvetlit, ze zpusob, jakym si zak dela poznamky a do jakeho sesitu, je jen jeho vec a ucitel to nema co kontrolovat nebo co doho vubec mluvit.

Eva Adamová řekl(a)...

Ale no tak, přece si nemyslíte, že je vhodné v tomto směru zavést absolutní svobodu. To by totiž spíše vedlo k absolutní anarchii. Naštěstí rozumní rodiče v tomto školu spíše podporují, než že by jim kontrola sešitů vadila. A jen tak mimochodem, už jste někdy zkusil jak fajně se rýsuje do linkovacího sešitu? Ten prý je na složitější konstrukční úlohy vůbec nejlepší.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jako problematické vidím jen test pro celou třídu, když tři jedinci nedonesou úkol

V průběhu svojí pedagogické praxe dospěli pytlici ke třem pedagogickým nástrojům:
- když dělá nepořádek jedinec, je třeba potrestat celý kolektiv,
- když dělá nepořádek kolektiv, je třeba potrestat jedince,
- systematická cíleně preventivní hrozba.

Okomentovat