21.9.17

Právo: Neargumentujte nesmysly, rozohnil se Štech u debaty

Ministrovi školství Stanislavu Štechovi bouchly při politické debatě o budoucím směřování školství saze. Nadzvedly ho proklamace politiků týkající se inkluze a platů učitelů v rámci předvolební debaty školských expertů předních politických stran, kterou pro učitele ve čtvrtek uspořádala Unie zaměstnavatelských svazů.


Z článku v Novinky.cz/Právo vybíráme:

To popudilo Štechovu předchůdkyni Kateřinu Valachovou (ČSSD). „Neruší se, skutečně ne. Klaus mladší nemá pravdu, žádný vzdělávací program tam nebyl. Byla jen příloha. Udělala jsem velkou chybu. Mohla jsem jako Klaus junior pořád opakovat, co vás žere, ale já jsem pracovala,“ zvýšila hlas Valachová.

Podle ní je sice možné, že by se celá novela zákona o inkluzi zrušila, nic by se tím ale nezměnilo. „Ty děti by tam byly i tak, jen byste k nim nedostali podporu. Víte, že ty děti mají většinou poruchy učení a chování a zaznamenali jsme jich o 12 tisíc víc. Ale ty nepřišly do škol odněkud z lesů. Ony tam byly a vy jste je museli učit,“ řekla důrazně.


14 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...

Už mne ty kecy o bůhvíjaké podpoře SVP žáků s odpuštěním serou. Naprostá většina z nich nedostane asistenta ani peníze na zaplacení pedagogické intervence, ale dostane přidělenou tisícovku a v doporučení PPP žvást, že za to máme koupit speciální učebnice. Není uvedeno konkrétně jaké a ono to tam ani uvedené být nemůže, protože ony žádné SPECIÁLNÍ učebnice pro žáky s SVP na druhém stupni na trhu NEJSOU. Na trhu najdete spoustu doplňkových zábavných materiálů pro chytré děcka ale pro děcka s SVP kde nic tu nic. A nejsou pro ně použitelné ani knížky pro zvláštní školy. Ty do matematiky končí učivem 6. ročníku a jsou otřesné. Kdyby bylo alespoň možné tu tisícovku dát učiteli, který se s výukovými materiály pro tyto žáky nadře jako hovado, ale to nejde.

Ygrain řekl(a)...

"Ony tam byly a vy jste je museli učit"

A nedostávali jsme za to tehdy nic a nedostáváme ani teď, Katuško, a ani nedostaneme. Protože prachy nejsou a nebudou, a pokud by byly, stejně nám je nedáte. Akorát kolem toho bylo dřív míň keců.

Nicka Pytlik řekl(a)...

"Ony tam byly a vy jste je museli učit"

Jo takhle! Tak proč tolika řečí o segregaci, o začleňování vyčleněných?
To má asi podobnou logiku jako námitka, co vám vadí na povinném předškolním roku, když do školek docházejí povětšinou jen ty děti, které by tam stejně chodily.
Žádná katastrofa sice nenastala, ale na začleňování peníze nejsou.
To by se pytlici fakt zcvokli.
Poněkud trpce úsměvná snaha o vyvázaní se z odpovědnosti za průšvih, který měl být zázrakem, a jehož následky budeme pociťovat ještě mnoho let.

Nicka Pytlik řekl(a)...

A kdy do školek dorazí slibované chůvy? Netříleté děti tam už jsou!

poste.restante řekl(a)...

Klaus mladší nemá pravdu, žádný vzdělávací program tam nebyl. Byla jen příloha.
Mno. Možná by stálo za to připomenout otázky, na které doposud nezazněla ani z MŠMT ani z jiného relevantního zdroje odpověď:

Jak pomůže dětem s LMP zrušení RVP ZV s přílohou LMP?
Jak jim pomůže, pokud nebudu vzdělávány v prostředí s kvalifikovanými učiteli, v menších třídách a podle programu uzpůsobeného jejich hendikepu?

Unknown řekl(a)...

"Příloha" byl původně samostatný vzdělávací program zvláštní školy, který byl na pokyn MŠMT přepracován na Rámcový vzdělávací program zvláštní školy a posléze prezentován jako Příloha RVP ZV.
Vznikl v odd. speciální pedagogiky VÚP v Praze ve spolupráci s týmem 40 zkušených učitelů zvláštních (posléze základních praktických) škol ze všech krajů ČR.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Klaus mladší nemá pravdu, žádný vzdělávací program tam nebyl. Byla jen příloha.

Pytlici mají pravdu, žádná ministryně školství to nebyla.
Byla to jen příloha přelomového rozsudku Evropského soudu pro lidská práva v případu
„D. H. a ostatní versus ČR“

Alles Gute řekl(a)...

...zvýšila hlas Valachová...
Ona ho nezvýšila, ona už malém znovu plakala. A Štech, ten se durdil a ošíval jak čertík v krabičce.
A když Klaus sklidil po několikáté bouřlivý potlesk, Valachová začala nahlas kňučet a publiku vyhrožovat, jak je to možné, že mu tleskají - silně mi to připomnělo Štecha s kariérním řádem a učiteli negramoty...

Vít Tomis řekl(a)...

Tak to dopadne, když se Bruseli leze do brusele...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Že by ADHD? Nepomohl by asistent?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Ta jejich mermomocná snaha o obhájení neobhajitelného je směšná.
Třeba o zrušení přílohy LMP se již hovořilo ve Strategii pro sociální začleňování, kapitola školství. Zde bylo přímo vymezeno - zrušit přílohu RVPZV pro LMP. A v souladu s touto strategií a tzv. rozsudkem DH se sklaply podpatky je vymalováno Kecy o tom, že mají ty děti IVP???
Co obnáší zrušení přílohy:
1/ Každému jednomu dítěti na praktické (pardon, bývalé) vytvořit IVP. To vůbec není žádná práce.
2/Změnit celý ŠVP
3/změnit týdenní hodinové dotace všech předmětů. Tudíž tito žáci mají třeba 2 hodiny fyziky, 3 hodiny angličtiny další hodin nauk, kterým rozumí jak koza petrželi. jen ty pracovní činnosti se nám povážlivě scvrkly na 1 povinnou hodinu za týden. Pokud chcete nějaké změny, musíte donekonečna komunikovat s SPC, aby vám proboha pro ty děti napsali v Doporučení, že lze nahradit předmět xy jiným předmětem.
4/tohle všechno je ještě schůdné na škole, kde mají ppouze LMP.Nedej bůh, abyste měli LMP dítě na běžné škole nebo ve třídě zřízené při běžné škole. Zkuste si skloubit rozvrhy. je docela legrační, že jsem na toto téma měla rozsáhlý referát na konferenci Inkluze 2016 ještě před zavedením této hovadiny. Bylo to i publikováno. Ministersští to nechávají bez odezvy, vše je přece v pořádku!!!!

Nicka Pytlik řekl(a)...

vše je přece v pořádku!!!!

Žádná katastrofa nenastala.
Jen se jeden durdí a druhá poplakává.

Unknown řekl(a)...

Pan J.Týř na České škole 22. září napsal:

"Zrušení přílohy RVP pro žáky s LMP znamená ukončení efektivního vzdělávání žáků s lehkou mentální retardací založeném na dlouhodobém, systematickém a odborně metodickém a organizačním přístupu, vypracovaném generacemi speciálních pedagogů, psychologů a lékařů. Jeho tradice sahá do počátku dvacátého století a jeho cílem bylo dosažení maximálně možného vzdělání žáků s mentálním handicapem. A v důsledku naplnění tohoto cíle umožnění maximálně možného uplatnění těchto lidí ve společnosti."

tyrjir řekl(a)...

Ta kurzívou psaná citace není z mé hlavy. Jde o citaci z článku M. Bernardovšem Kolektivizace českého školství.

Viz
http://www.ceskaskola.cz/2015/09/marcela-bernardova-kolektivizace.html
http://www.ceskaskola.cz/2015/09/jiri-tyr-spolecne-vzdelavani-dostava.html

J.Týř

Okomentovat