23.9.17

Pedagogická komora - přihláška do spolku

Pokud máte zájem o členství ve spolku Pedagogická komora, prosím, vyplňte online přihlášku.

Aktuální cíle spolku:
  • Propojení pedagogů a vytvoření silné a respektované stavovské organizace
  • Iniciování revize inkluze na základě podnětů učitelů z praxe
  • Navýšení rozpočtu školství na průměr zemí EU (% z HDP), což je o 25 % více než nyní
  • Narovnání platů pedagogů na průměr EU (relace k ostatním stejně kvalifikovaným zaměstnancům), což je o 50 % více než nyní
  • Snížení administrativní zátěže škol (ředitelů i učitelů)
  • Přijetí zákona o Pedagogické komoře, která bude oficiálním připomínkovým místem školské legislativy a profesní stavovskou organizací pedagogických pracovníků

16 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Jeste nic nevzniklo- uz se tristime. Proc?
Mam na mysli pedagogickou platformu.

Radek Sárközi řekl(a)...

Protože ministr školství Štech si našel skupinku ambiciózních naivků... Učitelé jsou ale rozumní a nenaletí na to.

Janek Wagner řekl(a)...

Tříštíme? To se ptejte těch druhých. My jsme založili jako první diskusní skupinu, zorganizovali výzvu senátorům proti kariérnímu řádu, ke které se přidalo přes 7000 lidí. My jsme iniciovali petici sněmovně proti kariérnímu řádu, kterou podepsalo fyzicky 22000 učitelů v 1150 škol.

Jana Karvaiová řekl(a)...

My - znamená učitelé. Nemyslela jsem, že je někdo tříští.Beru to jako ukázku toho, jak se stále nemůžeme dohodnout ani v době docela velké krize. To je blbé a vadí mi to. Místo aby se všichni semkli, už dopředu si stelou hnízda.

Jana Karvaiová řekl(a)...

čistě hypoteticky - nedáváme tím signál vrchnosti, že nejsme jednotní alespoň v základech?
Já vím, mám blbé otázky.

Vaclav Nadvornik řekl(a)...

Nemyslíte, že by zde měl být odkaz i na alternativu? https://ucitelskaplatforma.cz/index.php/pridejte-se/ (Ideálně v samostatném článku)
Rozdíly v pojetí obou skupin jsou a když už se "tříštíme" tak ať si každý má šanci najít svůj kousek šrapnelu. Podle mne je jedno, jestli vzniká 123 a 124 učitelské sdružení a profesní organizace, ale mám rád úplné informace.
V. Nádvorník

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Členství asistentů ve stavovské komoře je absurdní.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jak jen to dělají ti dochtoří, že vydrží v jedné komoře třeba očaři s anesteziologama?

Janek Wagner řekl(a)...

Signál vrchnosti dala skupina oponentů ze skupiny Pedagogické komory, a vrchnost jim navrhla založení platformy. Od té doby s vrchností spolupracují.

V jiné diskusi jsme uvedl:

V době podání petice proti kariérnímu řádu se dnešní zástupci Učitelské platformy sešli s vedením MŠMT a od té doby spolupracují a nedávno se s ministrem Štechem sešli opět. Je to podobný model, jaký si vytvořila ministryně Valachová s platformou Comenius. Vedení ministerstva se pokusilo výzvu i petici proti kariérnímu řádu a její iniciátory veřejně dehonestovat nejrůznějšími lživými prohlášeními (vše je dostatečně dokladováno například v zápisech z jednání Sněmovny nebo Senátu). Pro nás je proto jakákoli spolupráce s dnešním politický vedením MŠMT reprezentovaným ministrem Štechem a jeho náměstkem Pavlíkem naprosto nemyslitelná. Vyčkáváme proto na výsledek voleb a vytvoření nové vlády. V posledním půlroce jsme jednali s poslanci i senátory většiny stran a chceme zachovávat důslednou apolitičnost.

Janek Wagner řekl(a)...

Co se týče asistentů: ve spolku zatím více méně respektujeme pravidla zákona o pedagogických pracovnících. Budoucí stavovská profesní komora může mít přísnější pravidla, je možné že na platformě spolku Pedagogická komora vzniknou i další samostatné spolky. Jsme určitě otevřeni spolupráci s dalšími spolky i neformálními sdruženími pracovníků ve školství i ve vzdělávání vůbec.

Radek Sárközi řekl(a)...

Pedagogická komora jakožto spolek je otevřená všem pedagogickým pracovníkům, jak jsou uvedeni v zákoně o pedagogických pracovnících. Vzniká zespoda. Učitelská platforma vznikla přímo na ministerstvu školství - je o tom i zápis - shora. Ten rozkol tedy organizuje přímo ministerstvo školství...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Odloučení trumpetů od ostatních členů orchestru ještě nemusí znamenat hudební rozkol, ale fakt, že přednes skladby bude čistý bez falešných tónů.
Má-li nějaké sdružení v názvu 'pedadagogické', pak by mělo sdružovat všechny pedagogické pracovníky, kteří o sdružování projeví zájem. Kdyby mělo sdružovat jen učitele, pak by se mělo jmenovat 'učitelské'. Česká lékařská komora zastřešuje lékaře. S širším zastřešením by se nejspíš jmenovala zdravotnická. Nebo tak nějak obdobně.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Očař, anesteziolog, ba i gynekolog mají k sobě o několik řádů blíže, než učitel a asistent. Nechť. Vox populi.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici příměrem s lékaři neragovali bezprostředně na Váš příspěvek stran absurdity komorní spolupráve učitelů a asistentů žáka, pane Sotoláři, ale obecně na schopnost učitelů se nedohodnout, a to k nemalé radosti orgánů státní správy a samosprávy ve školství. V Pedagogické komoře by měli být všichni kdož jsú inkluzivní bojovníci...
Pardon, to pytlikům nějak ulétlo. Patrně po víkendu zbytkový psilocybin.
Tak znovu. V Pedagogické komoře by měli být samozřejmě všichni, kteří jsou pedagogickými pracovníky podle zákona o pedagogických pracovnících. I kdyby to měl být i školníkovic pes.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Mnoho psů učitelova smrt. Já jen vzpomínám na časy ROH, kdy v naší ZO měli učitelé, byvše spojeni s MŠ a jídelnou, jasnou menšinu. Když PK, tak jedině Pytlíkovská komora. Tam bych se cítil dobře.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Mnoho psů učitelova smrt.

Mnoho hlídacích psů moderního vzdělávání učitelova smrt. Jen houšť a více odborníků na vzdělání, konzultantů, auditorů a bývalých předsedů čehokoli.
Z popela vyhořelých učitelů povstanou zapálení průvodci.

jedině Pytlíkovská komora

Pardon. Jestli, pak pytlikovský špajz. Na tom pytlici bazírují už drahně let.
Ostatně pytlikovo špajz je otevřen i odborníkům na vzdělání, kteří nikdy neučili. Mohou se nechat vyudit a zavěsit za vercajk na háky, popřípadě kvasit mezi láčenkami na finský způsob.

Okomentovat