11.9.17

Jan Martinek: Státní šikana, zlobí se rodiče na nová pravidla školek

Rodičům pětiletých ratolestí přinesl začátek nového školního roku pár změn. Školka je pro ně rok před nástupem do školky povinná. Je zde také nově povinnost omlouvat absence písemně až čtrnáct dní dopředu. V případě většího počtu neomluvených hodin by ze zákona měly učitelky hlásit dítě na OSPOD, tedy „sociálku“.

Z článku v Novinky.cz vybíráme:

Nadšeni z nových nařízení ovšem nejsou ani někteří samotní učitelé. „Na jedné straně chceme, aby se rodiče co nejvíc věnovali dětem, a na druhé jim to takhle komplikujeme. Jako učitelka odmítám nahlásit dítě na OSPOD, když pojede na týden k babičce nebo si ho rodiče nechají doma, když mají volno z práce,“ řekla Právu Věra, učitelka z mateřské školky na Pardubicku. „Školka má být pro rodiče partner, a tato nařízení z ní dělají spíše nepřítele,“ dodala.

Podle Martiny Podlipné, ředitelky mateřské školky v Líbeznicích, není zákon tak striktní a každá školka si systém nastavuje sama. „Zákon nestanovuje způsob omlouvání úplně přesně, ředitelé by to měli uchopit rozumně. U nás to funguje pořád stejně, děti se můžou omlouvat SMS nebo telefonem. Co se týče uvolňování na delší dobu, je to naprostá formalita, nevidím jediný důvod, proč bych neměla pustit dítě na hory nebo k moři na dva, tři, klidně čtyři týdny,“ řekla Právu Podlipná.Žádné komentáře:

Okomentovat