9.9.17

Hana Řezníčková v anketě k novému školnímu roku: Českému školství bych přála odraz ode dna, kde mám dojem, jsme

Jak hodnotím působení ministra školství Chládka, ministryně Valachové a ministra Štecha? 4, 3, 5!

Co přejete českým učitelům a žákům do nového školního roku?

Hodně sil a optimismu. Nadhled. Zdraví. Nadřízené slušné, pracovité, kteří nejen že řídí, ale ředí mnoho "nesmyslů", které přicházejí shora. Ředitele, kterým nejde až tak o tu funkci, ale o kantory a školu, kterou řídí. Českému školství bych přála odraz ode dna, kde mám dojem, jsme. Ministra, který školství rozumí a jde mu nejen o svou vlastní sebechválu a prezentaci, ale právě o ty všechny učitele. Přála bych si, aby ministr byl partnerem, s učiteli praktiky spolupracoval a nebral je jako soupeře.

Jaký by měl být nový ministr či ministryně školství?

Člověk zapálený hájit zájmy českého školství a učitelů. Člověk, který udělá maximum pro zvýšení platů a narovná současný stav ve školství.

Jak hodnotíte působení vlády Bohuslava Sobotky a ministrů školství Chládka, Valachové a Štecha na školství?

Bohužel politika vítězí nad zájmy učitelů a školství. Školství máme jako prioritu před každými volbami a přitom vzdělávání bereme jako samozřejmost, tudíž i práci učitelů jako samozřejmost, a to celé za mrzký peníz. Učitel, který učí jinak než ve třídě, je na tom vlastně finančně hůře než ten, který je stále v učebně. Protože pokud vyjdete ze třídy, jste hodnocen pouze za dohled a v týdnu, kdy tuto akci máte, suplujete zadarmo. Není něco špatně?

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Školství na dně. Ale kdež!
Pytlici kupříkladu si už mnohokrát mysleli, že jsou na dně. Nebyli. Dno je dno.
Jestli, pak by školství mohlo být v prdeli. Ten stav pytlici znají důvěrně. Odrážet se není od čeho...

Jirka řekl(a)...

Děkuji, mentální guru Pytliku. Ta seance trvala jen pár vteřin. Bránice procvičena a zítra se vyrazím odrážet od ničeho pln optimismu. Držím všem palce, aby strava byla kvalitní a alespoň jednou za čas našly naše nohy pevný bod. Pak pohneme nejen školstvím.

Okomentovat